SLS: Tri stative, dvije prečke i pobjeda Zvezde! Radnički ubjedljiv, poraz Čuke!

Fudbaleri Crvene zvezde lako su stigli do sedme pobede u Superligi ove sezone. Fudbaleri Radničkog, Mladosti i Napretka ostvarili su pobede u osmom kolu Superlige Srbije. Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi remizirali su u Subotici sa Javorom 1:1 (0:1).

Fudbal 11.09.2016 | 10:00
Crveno-beli su pred nekoliko hiljada svojih navijača bez mnogo muke savladali debitanta u SL i poslednjeplasirani tim lige Bačku sa 2:0.

Aktuelni šampion je meč rezultatski rešio već u prvom poluvremenu, pogocima Aleksandra Lukovića iz penala u 12, te Petra Orlandića u 35. minutu.

Miodrag Božović je meč počeo sa sedmoricom stranaca u prvoj postavi (dvojica iz eks-Ju država), Ruis je dobio ulogu koju je prethodno imao Aleksandar Katai, dok se na golu umesto nepouzdanog Damira Kahrimana našao Nemanja Supić.

Iako je Zvezda uglavnom kontrolisala ritam meča i diktirala tempo, obe ekipe su tokom 90 minuta imale nekoliko sjajnih šansi za gol, a peta puta su pogađali okvir gola.

"Niko ne voli kada izgubi, ali mislim da smo pokazali da nismo slučajno u Superligi, imali smo svoje prilike, čak i kada je rezultat bio neizvestan. Jesmo uspeli da zapretimo i u drugom poluvremenu, ali je imala i Zvezda. Videli smo atraktivan fudbal, nismo želeli da se povučemo i branimo gol iz svojih 16 metara. Da li smo mogli više, to ostaje otvoreno pitanje, ali ne žalimo", rekao je trener Bačke Spasoje Jelačić.

Što se tiče domaćina, koji nije baš lako pronalazio put do kaznenog prostora Bačke, Donald je pogodio stativu sa 20 metara u drugom poluvremenu, a pet minuta pre kraja Srnić prečku.

"Ne mogu se žaliti na rezultat. Imali smo više od igre i više šansi, ali su i oni imali neke vrlo izgledne, pogodili su prečku, stativu. Utakmica je bila interesantna za gledanje", rekao je trener Zvezde Miodrag Božović.

S druge strane, Čeković je u prvom poluvremenu propustio zicer kada je izašao sam na Supića, posle velike greške Donalda, a još bolji zicer nije iskoristio Luka Luković.

Zvezdino dete je sredinom drugog delu igre ostalo samo na osam metara, ali je prebacio ceo gol. Obojica igrača uspela su da pogode okvir gola, Luković stativu, a Čeković prečku.

Zvezda iz osam utakmica ima 22 boda, a Bačka samo četiri. U sledećem kolu crveno-bele očekuje "večiti" derbi sa Partizanom, u Humskoj 17. septembra.

"Nisam razmišljao o derbiju, idemo od utakmice do utakmice. Što se tiče naše igre to nema veze sa derbijem, ta utakmica je nešto posebno pa se ništa ne može zaključiti na osnovu igre iz neke druge utakmice", zaključio je Božović.

Fudbaleri Radničkog, Mladosti i Napretka ostvarili su pobede u osmom kolu Superlige Srbije.

Radnički iz Niša je bio ubedljiv u Beogradu, savladao je Voždovac na Tržnom centru sa 4:1, pred selektorom Srbije Slavoljubom Muslinom.

Mladost je nadigrala Radnik 2:0, dok je Čukarički poražen u Kruševcu 2:1. Metalac i Novi Pazar su igrali bez golova.

Nišlije su do treće uzastopne pobede i treće pozicije na tabeli stigli uz dva gola Pavkova, te pogocima Mrkića i Arsića, a počasni gol za Voždovac je dao Lukić.

Čukarički je poražen već peti put ove sezone, a ovaj put je nemoćan bio Pod bagdalom. Urošević i Gobeljić su u prvom poluvremenu doneli dva gola prednosti Napretku, da bi Fofana smanjio u 58.

Mladost nastavlja sa sjajnim rezultatom, golovima Bojocića i Obiore je nadigrao Radnik za četvrti trijumf u prvenstvu.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi remizirali su u Subotici sa Javorom 1:1 (0:1) u osmom kolu Superlige Srbije.

Ivanjičani su poveli golom Igora Stojakovića u 45. minutu, dok je Spartak u zaustavnom vremenu izjednačio preko Aleksandra Radovanovića.