US open: Od drame do rutine - Kerber preko Vinči u polufinalu!

Nemačka teniserka Anđelika Kerber plasirala se u polufinale US Opena, pošto je u četvrtfinalu pobedila Italijanku Robertu Vinči sa 7:5, 6:0.

Tenis 06.09.2016 | 21:15
Kerber, koja ima šansu da "skine" Serenu Vilijams sa prvog mesta WTA liste, u borbi za finale igraće protiv pobednice meča u kom se sastaju Dankinja Karolina Voznjacki i Letonka Anastasija Sevastova.

Prvi set današnjeg četvrtfinala obeležili su brejkovi, bilo ih je ukupno sedam, a jedan više napravila je nemačka teniserka.

Vinči, prošlogodišnja finalistkinja, bila je na samo dva poena od osvajanja prvog seta, ali je napravila nekoliko grešaka i Kerber je uspela da se vrati i povede sa 1:0.

Nakon velike borbe u prvom setu, koji je trajao 55 minuta, igra Italijanke se u drugom setu potpuno raspala. Ona je u drugom setu osvojila samo 10 poena.