OI: Odbijena žalba štafete SAD-a!

Bronzana medalja u trci 4x100 metara definitivno je pripala sprinterima iz Kanade.

Ostali sportovi 21.08.2016 | 06:30
Sudije na Olimpijskim igrama u Riju odbile su žalbu atletskog tima SAD, pa će Kanada zadržati bronzanu medalju u štafeti 4x100 metara.

Američki sprinteri osvojili su bronzu u noći između petka i subote, ali su diskvalifikovani zbog nepravilne izmene u prvoj zoni.

Sudije su ocenile da je Majk Rodžers predao palicu Džastinu Getlinu pre nego što je došao u dozvoljenu zonu od 20 metara.

Ekipa SAD je uložila žalbu, ali je ona odbijena pa je Kanada osvojila bronzu, iza Jamajke i Japana.

To je deveti put od 1995. godine da je muška štafeta SAD diskvalifikovana ili da nije uspela da završi trku 4x100 metara na prvenstvima sveta i Olimpijskim igrama.

IAAF je na ovim Olimpijskim igrama usvojio žalbu ženske štafete SAD na 4x100 metara, koja je isprva diskvalifikovana, pa joj je omogućeno da naknadno trči kvalifikacije i plasira se u finale. Amerikanke su kasnije osvojile zlatnu medalju.

Izvor: mondo.rs