OI - kajak: Ženski četverac 6. u B finalu, muški posljednji u A finalu!

Ženski kajakaški četvorosed Srbije završio je trku na 500 metara ukupno na 14. mestu na Olimpijskim igrama u Riju. Srpski četverac u disciplini K4 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Riju u A finalu zauzeo osmo mesto.

Ostali sportovi 21.08.2016 | 08:15
Dalma Ružičić Benedek, Nikolina i Olivera Moldovan i Milica Starović u utešnom B finalu na Olimpijskim igrama u Riju kroz cilj su prošle kao šeste.

One su deonicu od 500 metara u četvorosedu prešle za 1:42,818 minuta, i ukupno zauzele 14. mesto u Riju.

Zlatnu medalju osvojila u ženskom kajaku četvoresedu osvojila je posada Mađarske (1:31,482), srebrom se okitila Nemačka (1:32,383), a bronzom Belorusija (1:33,908).

Srpski četverac u disciplini K4 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Riju u A finalu zauzeo osmo mesto.

Srpski kajakaši Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Pajić i Vladimir Torubarov nisu uspeli da se uključe u trku za medalje na Olimpijskim igrama u Rio de žaneiru.

Reprezentativci Srbije osvojili su poslednje, osmo mesto u finale trke K4 1.000 metara na Olimpijskim igrama.

Zabeležili su rezultat 3:10,241 minuta.

Zlatnu medalju osvojila je posada Nemačke, koja je kroz cilj prošla za 3:02,143 minuta, srebrni su kajakaši Slovačke (3:05,044), dok su se bronzanim odličjem okitili Česi - 3:05,176 minuta.

Izvor: mondo.rs