OI: Svi srpski hodači završili trku u Riju na 50km!

Vladimir Savanović, Nenad i Predrag Filipović uspeli su da prođu kroz cilj u trci na 50 kilometara brzi hod na Olimpijskim igrama.

Fudbal 19.08.2016 | 19:00
Sva trojica srpskih hodača uspeli su da završe trku na 50 kilometara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Vladimir Savanović ostvario je najbolji rezultat - 4:15,53 sata i zauzeo ukupno 42. mesto, dok su iza njega završila braća Nenad i Predrag Filipović.

Nenad je kroz cilj prošao kao 46. takmičar u vremenu 4:25,41 časova, dok je Predrag ostvario rezultat 4:39,48 sati, što je bilo dovoljno za 49. poziciju u ukupnom plasmanu.

On je bio poslednji od hodača koji su završili trku. Čak 19 ih je odustalo, dok su dvanaestorica diskvalifikovana.

Zlatnu olimpijsku medalju u brzom hodanju na 50 kilometara osvojio je Slovak Matej Tot koji je stazu prešao za 3:40,58 časova. Srebro je pripalo Talentu Džeredu iz Australije sa najboljim vremenom ostvarenim ove sezone - 3:41,16 sati, dok je najbolji rezultat ove godine zabeležio i bronzani Japanac Hiroki Arai (3:41,24).

Izvor: mondo.rs