Tomićević i Zorić donijeli Srbiji srebro!

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili srebro u finalu K2 na 1000 metara. Četvrta medalja za Srbiju!

Ostali sportovi 18.08.2016 | 14:34
Kakav početak dana za Srbiju u Riju!!!

Srpski dvojac Marko Tomićević (26) i Milenko Zorić (27) osvojio je srebrnu medalju u finalu trke K2 na 1000 metara i tako doneo našoj zemlji prvu olimpijsku medalju u ovom sportu posle 32 godine!

Oni su slabije startovali, ali su negde na pola trke "ubrzali" i sa šeste pozicije, na kojoj su bili na prolazu od 500 metara, uspeli da prestignu posade iz Australije i Portugala i stigli su do srebrnog odličja.

Četvrta medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama!

Koliko su fantastični bili govori i to da su od pobedničkog čamca iz Nemačke (Renšmit i Gros) bili sporiji samo 20 desetinki, a trku su završili za vreme: 3:10.969.

Oni su u kvalifikacijama bili daleko najbrži u svojoj grupi i direktno se plasirali u "A" finale, a kako su i sami rekli to je bilo veoma važno jer nisu morali da se umaraju u polufinalima i eventualnim repasažima.

Osim njih, danas ćemo gledati još dve naše posade u finalima.

Marko Novaković i Nebojša Grujić su u finalu K2 na 200 metara, dok naša Dalma Ružičić-Benedek vesla u finalu K1 na 500 metara.

Izvor: mondo.rs