Sinsinati: Hrvati kobni po Srbe! Čilić po Viktora, Dona po Anu!

Viktor Troicki završio je učešće u prvoj rundi na turniru iz Masters serije u Sinisinatiju. I Ana Ivanović eliminisana je u prvom kolu turnira iz Premijer serije u Sinsinatiju.

Tenis 16.08.2016 | 10:00
Sinsinati: Hrvati kobni po Srbe! Čilić po Viktora, Dona po Anu!
Bolji od drugog reketa Srbije u dva seta bio je Marin Čilić iz Hrvatske, slavivši posle 64 minuta igre – 6:3, 6:4.

Početak susreta doneo nam je dobre servise i sigurne gemove na obe strane, ali je Hrvat uspeo da iskoristi i najmanji pad koncentracije u igri rivala i brejkom u osmom gemu stigne do prilike da servira za vođstvo.

Ispostavilo se da je jedna šansa i bila dovolja Marinu za kasniju prednost u setovima, a gotovo identičnu situaciju videli smo i u drugom delu igre.

Ovoga puta, brejk je došao gem ranije, takođe iz prve prilike, a ni nastavak se nije nimalo razlikovao – Čilić je brzo došao do prve set/meč lopte i ponovo iskoristio prvu.

Hrvat sada vodi protiv Srbina sa 6-5 u međusobnom skoru.

Čilić će u narednom kolu igrati sa boljim iz španskog duela između Alberta Ramosa i Fernanda Verdaska.

I Ana Ivanović eliminisana je u prvom kolu turnira iz Premijer serije u Sinsinatiju.

Najbolja srpska teniserka zaustavljena je na startu takmičenja od strane Done Vekić iz Hrvatske u dva seta – 6:4, 6:2.

Ivanovićeva, 25. igračica sveta, poražena je posle svega 73 minuta igre od dvadesetogodišnje Vekićeve, koja je u meču napravila četiri brejka za lagan put ka trijumfu.

Najpre je u trećem gemu prvog seta iskoristila prvu šansu da Ani oduzme servis, da bi vođstvo duplirala već sledećom prilikom, za velikih 4:1. Ana je do kraja se uspela da vrati jedan brejk, ali je Dona rutinski privela prvi deo igre u svoju korist.

Ni drugi set nije doneo boljitak u igri naše igračice, koja već na samom startu još jednom popušta prilikom svog servisa, da bi posle novih 4:1 sve bilo jasno.

Vekićeva je ovim trijumfom izjednačila u međusobnom skoru na 1-1 u pobedama, a u narednoj rundi igraće sa Džoanom Kontom iz Velike Britanije.

Izvor: B92

Komentari / 0

Ostavite komentar