OI: Kraj katastrofalnih Igara za srpske strelce!

Srpski strelci Milenko Sebić i Stevan Pletikosić nisu uspeli da se plasiraju u finale Olimpijskih igara u discplini MK puška 50 metara trostav.

Ostali sportovi 14.08.2016 | 18:45
Sebić je završio na 11. poziciji sa 1172 kruga, dok je Pletikosić na kraju bio tek 25. sa četiri kruga manje.

Obojica su u jednom trenutku imala šanse da se plasiraju u finale, ali će posebno sebić imati za čim da žali jer je posle pucanja iz klečećeg i ležećeg stava bio na prvom mestu.

Međutim, očajna serija u stojećem položaju ga je koštala boljeg rezultata, baš kao i Pletikosića koji je ležeći pogodio tri vezane 'stotke'.

Na ovaj način kompletiran je katastrofalan nastup srpskih strelaca u Riju, pošto su jedni od favorita za olimpijske medalje uspeli da se domognu samo jednog finala.

Milenko Sebić odlično je otvorio takmičenje u klečećem položaju – u prvoj od četiri seriji zabeležio je 98 krugova, a već u drugoj pogodio savršenu ’stotku’! Posle odličnog niza u trećoj seriji imao je jedan promašaj i završio sa 99 krugova, dok ga je pad koncentracije u finišu četvrte spustio na 98. (ukupno 395)

Srpski strelac nije popuštao ni u kada je promenjen način pucanja. U prvoj seriji imao je samo jedan promašaj za 99 krugova, a već u drugoj se popravio. Nova ’stotka’ omogućila mu je da stigne do druge pozicije. Nastavio je u istom ritmu – 99 u trećoj seriji.

Nastavio je srpski reprezentativac sa fantastičnom formom, zabeležio je novih 100 poena u četvrtoj seriji klečećim stavom i pred poslednjih 40 hitaca bio na prvom mestu. (ukupno 398)

Posle dve fantastične sesije, usledila je Sebićeva katastrova, koji je prvu seriju u stojećem stavu otvorio sa samo 94 kruga. Košmar se nastavio i u drugoj seriji koju je završio sa 92 pogođena kruga, zbog čega je ekspresno pao na 14. poziciju. Popravio se u poslednje dve, ali šanse više nije bilo.

Stevan Pletikosić je bio nešto sporijina startu, pa je prvu seriju završio sa 96 krugova, ali je već u drugoj popravio koncentraciju i stigao do 99. Isto je ponovio i u trećoj, da bi u četvrtoj popustio i već na startu pogodio osmicu. To ga je koštalo i poslednju seriju u klečećem položaju završio je sa samo 95. (ukupno 389)

Pletikosiću je očigledno mnogo više prijalo takmičenje u ležećem položaju jer je prvih 20 hitaca pogodio savršeno. Maksimalnih 100 poena u prvoj, a onda isti učinak i u drugoj seriji. Neverovatan niz nastavljen je sa novih 100 poena, pre nego što je u četvrtoj seriji imao dva promašaja – 99. (ukupno 398)

Slično kao i Sebić, Stevan je loše otpočeo najteži deo takmičenja, zabeležio je 94, ali se malo popravio sa 97. U sledeće dve serije gađao je po 95 i završio iza 20. mesta na tabeli.