POR: Benfika i Sporting prate ritam Porta!

Oba lisabonska velikana slavila sa po 2:0 na startu Primeire!

Fudbal 14.08.2016 | 12:30
Porto je u petak udario tempo na startu nove sezone u portugalskoj Primeiri, a branilac titule Benfika i gradski rival Sporting našli su dan kasnije pravi odgovor na taj izazov.

Lisabonski rivali su u prvom kolu šampionata zabeležili pobede identičnim rezultatom – po 2:0. Nešto teži posao imali su Orlovi jer su igrali u gostima protiv Tondele.

Lisandro Lopez je šest minuta pre kraja prvog poluvremena glavom uspeo da savladala domaćeg golmana, a Benfika je pobedu osigurala tek u 90. minutu kada se u strelce upisao i Andre Horta.

Od srpskih internacionalaca u lisabonskoj ekipi večeras je igrao samo Ljubomir Fejsa koji je na terenu proveo svih 90 minuta i za to vreme zaradio žuti karton.

Fudbaleri Sportinga na svom stadionu su u duelu sa Maritimom imali relativno lak posao, ali će pored golova utakmica ostati upamćena i po sjajnoj intervenciji golmana domaćih Ruija Patrisija u 15. minutu kod rezultata 0:0.

Šest minuta kasnije domaći su poveli preko Sebastijana Koatesa, a konačan rezultat postavio je Brajan Ruiz u 60. minutu.

Srpski internacionalac Radosav Petrović se nije našao u protokolu lisabonskog kluba.