OI - Odbojka: Amerikanci su u velikim problemima, Italijani blistaju!

Trostruki olimpijski šampion na pragu eliminacije!

Ostali sportovi 09.08.2016 | 23:00
Mečevima drugog kola grupne faze, nastavljen je olimpijski turnir za odbojkaše.

Senzaciju dana su pripredili Argentinci koji su razbili Ruse sa 3:1, po setovima 25:18, 18:25, 25:18, 25:21. Pre mesec i po dana su Argentinci deklasirali Ruse sa 3:0 u Svetskoj ligi što je bila njihova prva pobeda u međusobnim duelima u prethodnih 30 godina. Blok Argentinaca je funkcionisao sjajno (11:7 u osvojenim poenima iz bloka), Rusi su mnogo više grešili (23:15) i tu treba tražiti razloge ovakvog rezultata.

Argentina je lagano osvojila prvi set, Rusi uzvratili istom merom u drugom, da bi Gaučosi sa novih 25:18 došli na korak od pobede. Imali su Rusi 20:18 u četvrtom setu i šansu za tajbrejk, ali su počeli da greše, proradio je blok Argentinaca i sve je bilo gotovo. Argentnci sada imaju dva pobede iz dva meča, Rusi polovičan učinak i odluka o prvom mestu u grupi će najverovatnije pasti u duelu Gaučosa i Poljaka.

U drugoj grupi, Francuzi su očekivano lako sa maksimalnih 3:0 (25:18, 25:12, 25:22) izašli na kraj sa autsajderom Meksikom i oporavili se od poraza od Italije. Upravo su Italijani u derbiju dana ostvarili još jednu veliku pobedu i sa maksimalnih 2-0 drže čelnu poziciju u grupi. Azuri su posle Francuske, skinuli skalp i Amerikancima koji polako ulaze u veliki problem. U prvom kolu su doživeli šokantan poraz od Kanade, a danas nisu uspeli da se vrate na pobednički kolosek pa posle dva kola imaju isto toliko poraza. Alarmantan rezultat za trostrukog olimpijskog šampiona. A tek im slede Brazil i Francuska...

Italijani su slavili 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23) i pred duele sa Brazilom, Kanadom i Meksikom su u najboljoj poziciji za plasman u četvrtfinale.