OI - Neće, pa neće... Troicki bez rešenja za Marija!

Srpski teniser eliminisan sa Olimpijskih igara u Riju.

Tenis 07.08.2016 | 21:15
Drugi teniser sveta bio je veliki favorit i tu ulogu je opravdao slavivši sa 2-0, po setovima 6:3, 6:2.

Troicki je odlično počeo, napravio je brejk u prvom gemu, ali je ipak u nastavku meča kvalitet došao do izražaja.

Rival Endiju Mariju u drugoj rundi biće Huan Monako.

Tok meča:

Troicki je idealno otvorio duel. Iskoristio je drugu šansu i odmah je oduzeo servis drugom igraču sveta. Ipak, već u sledećem gemu Mari je lako vratio brejk i brzo je izjednačio.

Držao se Viktor do šestog gema kada je Mari napravio novi brejk iskoristivši četvrtu šansu. Poveo je sa 4:2 i došao na korak od prvog seta. Viktor je u sedmom gemu imao 0:30, ali nije to iskoristio, pa je Mari u devetom gemu okončao prvi set - 6:3.

U drugom setu Viktor nije imao šansu. Mari je ušao u udarac, nije mnogo promašivao i lako je uz dupli brejk priveo posao kraju - 6:2. Viktor je u poslednjem gemu imao brejk loptu, ali je pogrešio kod riterna.