PL BiH: Sarajevu derbi, Radnik izgubio kući od Čelika, remi Širokog i Slobode!

U drugom kolu Premijer lige BiH čelik savladao Radnik 3:2. U derbiju drugog kola Premijer lige BiH Sarajevo-Zrinjski 2:0. Odličan meč odigrali su Široki i Sloboda.

Fudbal 01.08.2016 | 08:30
Radnik je odlično počeo meč. Nakon 10 minuta igre bilo je 1:0.

Petković je asistirao, a Obradović postigao vodeći gol za aktuelnog osvajača Kupa BiH. Odličan gol napadača Radnika.

Jedan od ključnih detalja meča je i glupost fudbalera Radnika Čelebića, koji je u 21. minutu dobio crveni karton. Dirao je loptu rukom.

Čelik je izjednačio iz penala u finišu prvog poluvremena. Strijelac Pezer.

U drugom poluvremenu domaća ekipa iako s igračem manje dlazi do novog vođstva. Igrao se 61. minut kada je Ante Hrkać postigao autogol, nakon pokušaja Mladena Željkovića.

Čelik do izjednačenja dolazi osam minuta kasnije. Ponovo iz penala. Ovaj put pogodio je Marin Popović.

Potpuni preokret donosi Brković golom u finišu meča. Na kraju u Bijeljini Radnik - Čelik 2:3.

Radnik: Lučić, Čelebić, Jakovljević, Martinović, Beširević, Zeljković, Kojić, Peco, Obradović, Srećković, Đurić.

Čelik: Bukvić, Šivšić, Hrkać, Popović M., Hasanović, Brković, Popović, Pliska, Pezer, Marković, Haurdić.

Fudbaleri Sarajeva savladali su Zrinjski 2:0 u derbi meču drugog kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je sasvim zasluženo iako bez par bitnih igrača savladalo aktuelnog šampiona.

Bomba Harisa Duljevića u prvom poluvremenu i novi pogodak Ahmetovića nakon sat vremena igre bili su dovoljni za pobjedu.

Zrinjski je jednu priliku imao početkom drugog poluvremena, kada je Todorović izašao sam pred Adilovića, ali tim Vinka Marinovića nije mogao do gola.

Na drugoj strani Sarajevo je dobilo bitku prije svega na sredini terena i nakon dva kola imaju četiri boda.

Sarajevo: Adilović, Kadušić, Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić, Balić, Bekić Almir, Ahmetović, Am. Bekić.

Zrinjski: Kozić, Peko, Graovac, Tomić, Barić, Stojkić, Todorović, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Bilbija.

Široki Brijeg i Sloboda podijelili su bodove (2:2) u posljednoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH.

Širokom je pripalo prvo, a gostima iz Tuzle drugo poluvrijeme.

Široki je poveo preko Barabana, koga je sjajno uposlio Vagner. Igrao se 16. minut.

U 25. minuti utakmice Široki je duplirao prednost. Strijelac Vagner.

U drugom poluvremenu Sloboda je za tri minuta došla do izjednačenja.

Nakon asistencije Grahovca u 47. minute Karić je smanjio na 2.1.  Potom je rezervista Krpić pogodio u 50. minutu za konačnih 2:2.

Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Ćorić, Baraban, Wagner (od 88. Barišić) , Menalo (od 68. Barić), Sesar, Brekalo, Lončar (od 61. Ivanković), Crnov, Marković.

Sloboda: Pirić, Kostić, Đidić, Karić, Efendić, Subić, Grahovac, Ordagić, Stjepanović, Veselinović (od 71. Zec), Merzić (od 46. Krpić).