LŠ - kvalifikacije: Šest mečeva, sve otvoreno! Feneru derbi sa Monakom!

U šest mečeva trećeg kola kvalifikacija, odigranih u sredu, nijedan tim nije stekao krucijalnu prednost. Evrogol Emenikea na utakmici Fenerbahče - Monako.

Fudbal 28.07.2016 | 08:00
Tri remija, dve pobede domaćina uz primljen gol i jedna minimalna pobeda gostiju, bilans je druge večeri rezervisane za treće kolo kvalifikacija Lige šampiona.

Posle Astane i Seltika, rumunska Astra Đurđu i Kopenhagen takođe su odigrali 1:1 (1:0,Andrija Pavlović bio rezerva), dok na utakmici Olimpijakos - Hapoel Ber Ševa publika nije videla očekivani gol.

Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta za prvaka Grčke, koji je imao inicijativu i više prilika, ali ga posle 0:0 kod kuće čeka vrlo težak zadatak u Izraelu 3. avgusta.

Fudbaleri Olimpijakosa razočarali su u prvoj utakmici ove sezone odigranoj u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Grčki šampion bio je nešto bolji rival na stadionu 'Jorgos Karaiskaki', ali nije uspeo da realizuje nekoliko dobrih prilika.

Jednu od njih propustio je i srpski reprezentativac Luka Milivojević, čiji je udarac u 89. minutu golman David Goreš izvukao iz donjeg levog ugla. Ipak, heroj meča bio je čuvar mreže domaćih Stefanos Kapino, pošto je u nadoknadi vremena sprečio Hapoel da ostvari senzacionalan trijumf.

Derbi meč odigran je na stadionu Šukru Saračoglu u Istanbulu, gde je Fenerbahče zbog poznatih društvenih problema u Turskoj imao neuobičajeno malu podršku navijača u okršaju sa Monakom.

Fener je posle velike borbe uspeo da pobedi rezultatom 2:1, a dvostruki strelac bio je Nigerijac Emanuel Emenike.

Posebno lep bio je njegov drugi, ujedno i pobedonosni pogodak, nakon što je za "kneževe" izjednačio Radamel Falkao, nakon nespretne reakcije odbrane žuto-plavih.

Takođe sa 2:1 slavio je i Rozenborg protiv Apoela, dok je Legija u Slovačkoj savladala Trenčin - 0:1. Strelac je bio naturalizovani Mađar Nemanja Nikolić.