SLS: Partizan 300 minuta bez gola, debitant slavi bod!

Fudbaleri Bačke i Partizana odigrali su bez golova u pretposlednjoj utakmici prvog kola Superlige Srbije. Fudbaleri Radničkog pobedili su u Nišu ekipu Čukaričkog sa 2:1 u poslednjoj utakmici.

Fudbal 25.07.2016 | 08:00
Bačka, koja je debitant u najjačem rangu takmičenja, izvukla je bod protiv vicešampiona Srbije koji je doživeo novi udarac posle ispadanja u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan je ponovo odigrao slabo, treći put u nizu nije uspeo da savlada protivničkog golmana, što znači da je više od 300 minuta bez gola u novoj sezoni.

Novi član Superlige Srbije utakmice kao domaćin igraće na novosadskom ’Karađorđu’, a debi u eliti pamtiće po bodu osvojenom protiv ’crno-belih’.

Prvo poluvreme na nije nam donelo kvalitetan fudbal – prvu priliku imala je Bačka, kada je Bjeloš pogodio prečku posle centaršuta sa desne strane. Domaći su iznenadili ’crno-bele’ pritiskom u uvodnom delu meča, ali većih šansi nije bilo.

Partizan se polako oslobađao i preuzeo inicijativu, ali su u prvih pola sata napadi bili izuzetno jalovi. Tada je Miroslav Radović propustio priliku posle kornera i pokušaja Nikole Đurđića, pa se na odmor otišlo bez golova.

Navijači gostiju nezadovoljni izdanjem svoje ekipe pozvali su igrače na raport pre odlaska u svlačionicu.

Već na početku drugog dela videli smo spornu sudijsku odluku – Brašanac je oboren na ivici kaznenog prostora, sudija Novak Simović dosudio je slobodan udarac, iako se činilo da je trebalo da pokaže na belu tačku. Direktno je šutirao debitant Leonardo, ali je pogodio živi zid.

Na prvo veliko uzbuđenje čekalo se više od 20 minuta, kada je Brazilac odlično proigrao Brašanca, ali je vezista Partizana u situaciji 1 na 1 loše zahvatio loptu.

Nastavio se jalov pritisak izabranika Ivana Tomića, bez većeg uspeha, pa je Bačka mogla da kazni rivala desetak minuta pre kraja. Bjeloš je poveo kontru, prevario jednog igrača, ali je pokušao da inscenira prekršaj i prevari sudiju Simovića. Ovaj ga je prozreo i pokazao mu drugi žuti karton.

Međutim, fudbaleri Partizana nisu uspeli da probiju bunker domaćih do kraja i ostalo je 0:0.

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Nišu ekipu Čukaričkog sa 2:1 u poslednjoj utakmici prvog kola Superlige Srbije.

Do prva tri boda u novoj sezoni ekipa s ’Čaira’ došla je posle preokreta, pošto je na poluvremenu gubila sa 0:1.

Prednost Čukaričkom doneo je Marko Tomić u 42. munutu, ali je Radnički golovima Marka Mrkića i Saše Stojanovća u 75, odnosno 85. minutu stigao do trijumfa.

Ekipa s Banovog brda utakmicu je završila sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Obeng Regan u 68. minitu zaradio drugi žuti karton.

Radnički u drugom kolu gostuje Spartaku, dok Čukarički dočekuje Radnik.