EP: Bronza za Dudaša, u desetoboju, u Amsterdamu!

MIhail Dudaš osvojio je bronzu u desetoboju na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu!

Ostali sportovi 07.07.2016 | 21:15
Srpski atletičar zauzeo je treće mesto u generalnom plasmanu sa 8.153 bodova, samo četiri manje Čeha Adama Helseleta (8.157), odnosno Tomasa van der Pletsena iz Belgije koji je osvojio zlato (8.218).

Nacionalni rekorder u disciplini u kojoj se takmiči doneo je Srbiji prvu medalju na Šampionatima Starog kontinenta, ujedno ponovivši svoj plasman sa dvoranskog Evropskog prvenstva u Geteborgu pre tri godine, u disciplini sedmoboj.

Dudaš je bio drugoplasiran sve do osme discipline, kada je posle skoka s motkom spao natreću poziciju, i tamo ostao do kraja.

U poslednjoj disciplini desetoboja u trci na 1500m, Mihail je bio ispred oba svoja glavna rivala. On je dao poslednji atom svoje snage i u napetoj trci završio je na osmom mestu sa najboljim rezultatom sezone 4:30,90, što mu je donelo 739 dodatnih bodova.

Uspeh Mihaela Dudaša još je veći ako se zna da je to prva medalja za srpski desetoboj na velikim takmičenjima.

On je prethodno osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani 2013. u Geteborgu, ali u sedmoboju, dok nastup na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. nije završio zbog migrene.

Izvor: B92/mondo.rs