LŠ: Kraj bajke - Skenderbeg izbačen!

Sud u Lozani potvrdio odluku UEFA i izbacio Skenderbeg iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 07.07.2016 | 16:00
LŠ: Kraj bajke - Skenderbeg izbačen!
Albanska fudbalska bajka nije potrajala...

Uspeh u kvalifikacijama za EURO 2016 i plasman na završni turnir, gde su "crni orlovi" igrali dobar fudbal, čak i pobedili Rumuniju, od danas je u senci klupskog skandala.

Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani potvrdio je izbacivanje albanskog fudbalskog kluba Skenderbeg iz kvalifikacija za Ligu šampiona, zbog nameštanja utakmica.

CAS je naveo da je u današnjoj hitnoj presudi podržao odluku Evropske fudbalske unije (UEFA) da uzbaci albanskog šampiona iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Skenderbeg je, u trajanju postupka, uvršten u drugo kolo kvalifikacija, u kome je 12. i 20. jula trebalo da igra protiv šampiona Mađarske Ferencvaroša.

UEFA je suspendovala Skenderbeg iz međunarodnih takmičenja za sezonu 2016-2017 zbognameštanja utakmica u domaćim i evropskim takmičenjima.

Albanski klub ranije je saopštio da je istraga pokrenuta na osnovu informacija dobijenih od kladioničarskih kompanija, navijača i medija.

Izvor: mondo.rs

Komentari / 0

Ostavite komentar