Vimbldon (Ž) - pregled 1/8-finala: Sestre Vilijams sigurne, preokret Cibulkove!

Serena Vilijams nastavila je put ka novoj tituli na Vimbldonu, savladavši Svetlanu Kuznjecovu u osmini finala u dva seta – 7:5, 6:0).

Tenis 04.07.2016 | 20:45
Vimbldon (Ž) - pregled 1/8-finala:  Sestre Vilijams sigurne, preokret Cibulkove!
Amerikanka je do svoje 301. prve pobede na Slemovima stigla uz manje probleme, ali je pitanje kako bi se meč odvijao da je Ruskinja u prvom setu uspela da odservira za set pri rezultatu 5:4.

Prva teniserka sveta uspela je da vrati brejk, pošto ga je prethodno ispustila, da bi iz drugog pokušaja pretvorila set loptu u vođstvo. Onda, kako obično to biva, ubacila je u drugu brzinu i bez izgubljenog gema potvrdila trijumf i prolaz u narednu fazu.

Uspešna u borbi za osam najboljih bila je i njega starija sestra Venus, koja je takođe u dva seta porazila Karlu Suares-Navaro iz Španije – 7:6, 6:4, a sigurna je bila i Nemica Anđelik Kerber, na otvaranju dana protiv Misaki Doi iz Japana – 6:1, 6:3.

Pohod Koko Vandevej iz Sjedinjenih Američkih Država zaustavila je Anastasija Radvanjska, prepustivši joj po tri gema 6:3, 6:3, dok su ostatak žensko programa obeležili preokreti.

Najuzbudljivije bilo je u susretima Dominike Cibulkove iz Slovačke i Poljakinje Agnješke Radvanjske, koji je Dominika rešila u svoju korist sa 9:7 u odlučujućem setu (3:6, 7:5, 9:7), odnosno Ruskinja Jekaterine Makarove i Jelene Vesnine, gde je ova druga posle preokreta slavila identičnim rezultatom u trećem setu – 5:7, 6:1, 9:7.