Video - Kopa Amerika: Het-trik Mesija, Čile iz penala u 100' do pobjede!

Het-trik Lionela Mesija kao rezerve i kontroverzan penal za pobedu Čilea obeležili su drugo kolo u Grupi D Kopa Amerika.

Fudbal 11.06.2016 | 13:00

Argentina je deklasirala Panamu 5:0 za četvrtfinale, a Mesi je golove dao nakon ulaska u igru sa klupe u 61. minutu. To mu je prvi het-trik za "gaučose" od juna 2013. godine.

S druge strane, Čije je na sumnjiv način uspeo da savlada Boliviju 2:1, golom Artura Vidala iz penala u 100. minutu meča na stadionu Nju Ingland Petriotsa.

Argentina je izborila plasman u četvrtfinale Kopa Amerika, dok je Čileu za plasman u nokaut fazu dovoljan remi sa Panamom u poslednjem kolu.

Lionel Mesi je spasao "Sentenario", naslovi su medija na američkom kontinentu. Izostanak Nejmara i Luisa Suaresa je uskratio ljubitelje Kopa za velemajstore, ali se na sreću Mesi vratio na teren.

Vodila je Argentina protiv Paname od sedmog minuta i gola Nikolasa Otamendija, ali je tek ulaskom najboljeg igrača sveta definizivno slomila rivala koji je od 31. minuta imao igrača manje na terenu.

Samo sedam minuta po ulasku Mesi postiže prvi, a onda u poslednjih desetak minuta još dva gola za overu trijumfa.

Konačan rezultat je u 90. postavio Serhio Aguero, nakon druge asistencije Markosa Rohoa u roku od tri minuta.

Čile i Bolivija su vodili pravi mali rat na terenu, bilo je i nokauta, a najupečatljivije su ostale makazice Ronalda Egunija koji je šutnuo u glavu Eduarda Vargasa i sam se onesvesio nakon pada na zemulju.

Odolevao je izazivač braniocu titule sve do početka drugog poluvremena kada je Vidal odigrao sjajnu kombinaciju sa Maurisijom Piniljom i iz srca kaznenog prostora zatresao mrežu.

Međutim, samo 15 minuta kasnije usledilo je izjednačenje, Hasmani Kampos je izveo sjajan slobodan udarac za 1:1 na Foksborou.

Ipak, pravi haos na terenu usledio je tek u samoj završnici. Sudija Marufo iz SAD je duboko u nadoknadi vremena svirao sumnjivo igranje rukom u kaznenom prostoru Bolivije, na signalizaciju svog pomoćnika.

Usporeni snimak pokazuje da je Luis Gutijeres stavio ruku iza leđa prilikom centaršuta, a lopta ga pogodila u rame. Ipak, Čile je dobio penal koji je u važnu pobedu pretvorio Vidal.