EP, najava... Jordanesku: Ne plašimo se Francuza, iako su favoriti!
Selektor Rumunije Angel Jordanesku rekao je da se njegovi fudbaleri neće uplašiti Francuske, uprkos tome što ih smatra favoritom za osvajanje titule.
Fudbal 10.06.2016 | 14:30
"Francuska je favorit za osvajanje turnira. Taj tim vredi stotine miliona evra. Ali, kao i svaka ekipa, i Francuska ima mnogo nedostataka i nećemo sedeti skrštenih ruku, pokušaćemo da im naudimo", rekao je Jordanesku na konferenciji za novinare.
Rumunija će igrati protiv domaćina na otvaranju Evropskog prvenstva, u petak od 21 čas na stadionu Sen Deni.
Jordanesku je naveo da je njegov stručni štab detaljno analizirao protivnika i da očekuje da će Francuska napasti od početka utakmice.
"Očekujem da će Francuska biti prilično agresivna na početku. Siguran sam da su moji igrači spremni za to i da će prebroditi pritisak i terensku dominaciju protivnika na početku", dodao jeJordanesku.
Jedan od najiskusnijih rumunskih fudbalera Razvan Rac kazao je da se njegov tim ne plaši protivnika.
"Francuska je najjača ekipa u našoj grupi, ima mnogo igrača iz najvećih klubova. Vrede na tržištu mnogo više od nas, ali to ne znači da su već pobedili", kazao je Rac.
Njegov saigrač Gabrijel Torže rekao je da Rumuniju ništa ne može da uplaši.
"Moramo dobro da počnemo utakmicu. Ako tako bude, imamo šanse za pobedu. Ništa ne sme da nas uplaši. Nema lakih utakmica, pogotovo ova to neće da bude. Veoma smo motivisani", rekao je Torže.
Poslednjem treningu na stadionu Sen Deni kod Pariza prisustvovao je i rumunski premijer Dačijan Ćološ, koji je pružio podršku fudbalerima i stručnom štabu.
Pored Rumunije i Francuske, u Grupi A su još Švajcarska i Albanija, koje će svoju utakmicu prvog kola igrati u subotu od 15.00 u Lansu.
Izvor: B92
Komentari / 0
Ostavite komentar