Mitrović je srećan, ali u biznisu nema emocija: Njukasl ima priliku da povrati uložene milione!
Čelnici Njukasla za golgetera koji je prošle sezone postigao devet golova u crno-belom dresu mogu da inkasiraju 13.000.000 funti ili nešto manje od 17.000.000 evra, što znači da bi praktično mogli da pokriju troškove za njegov transfer iz Anderlehta.
Fudbal 11.06.2016 | 10:00
Kada je biznis u pitanju, emocije padaju u drugi plan. Uprava Njukasl junajteda nakon ispadanja Svraka u Čempionšip više nije u prilici da razmišlja o milionskim pojačanjima kao prethodih sezona, već je bukvalno prinuđena da pronađe način kako da se otarasi ogromnog tereta iz budžeta. U tome bi mogao da joj pomogne srpski napadačAleksandar Mitrović, za koga je ozbiljno interesovanje pokazao lisabonski Sporting.
Čelnici Njukasla za golgetera koji je prošle sezone postigao devet golova u crno-belom dresu mogu da inkasiraju 13.000.000 funti ili nešto manje od 17.000.000 evra za njegovu prodaju, što znači da bi praktično mogli da povrate novac uložen za njegov transfer iz Anderlehta.
Najbolji strelac lisabonskih Lavova Islam Slimani ovog leta gotovo sigurno napušta Žoze Alvalade, a Žorž Žesus kao njegovu zamenu vidi sprskog napadača.
„Imam još četiri godine ugovora sa Njukaslom i do sada nisam dobio nikakvu zvaničnu ponudu. Srećan sam u Engleskoj, ali naravno, uvek je dobro videti moje ime kako se vezuje za klub kao što je Sporting. Ako nešto „iskrsne“ oni moraju da razgovaraju prvo sa Njukaslom, pa tek onda sa mojim menadžerom“, rekao je Mitrović.
Kako pišu mediji na Ostrvu menadžer Njukasla Rafa Benitez takođe je spreman da se odrekne usluga reprezentativca Srbije i obezbedi novac za remont svog tima. Ipak, prvo je neophodno da Sporting pošalje zvaničnu ponudu na Sent Džejms park.
Izvor: mozzartsport

Komentari / 0
Ostavite komentar