Hertogenboš - Kraj za JJ: U tri seta bolja 120. teniserka svijeta!

Srpska teniserka Jelena Janković eliminisana je u osmini finala turnira u Hertogenbošu, pošto je izgubila od Ruskinje Evgenije Rodine 6:7 (2:7), 6:1, 6:4.

Tenis 09.06.2016 | 15:15

Meč je trajao 135 minuta, a Ruskinja, trenutno 120. na WTA listi, prvi put u karijeri savladala je Jankovićevu, posle tri uzastopna poraza.

Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.

Prvi set je otišao u taj-brejk, a srpska teniserka je uspela da napravi dva mini brejka i iskoristi prvu set loptu.

Ipak, to joj nije dalo dovoljno motivacije da nastavi sa dobrom igrom u drugom setu, izgubila je dva gema na svoj servis, pošto je prethodno propustila tri brejk lopte u prvom i trećem gemu.

Rodina je u sedmom gemu bez izgubljenog poena rešila set u svoju korist, a već u sledećem je imala čak tri brejk prilike, međutim Jankovićeva je uspela da se odbrani.

Ruskinja je uspela u toj nameri u trećem gemu, Jankovićeva se umalo vratila brejkom u šestom, ali ga nije potvrdila, tako da je u desetom gemu trećeg seta Rodina stigla do šanse da završi meč, što je i učinila, posle treće meč lopte.