RG: Sjajni Dominik Tim na Đokovića u polufinalu!

Austrijski teniser Dominik Tim biće protivnik Novaku Đokoviću u polufinalu Rolan Garosa.

Tenis 02.06.2016 | 16:40

Tim je u četvrtfinalu drugog Gren slema sezone posle preokreta savladao Davida Gofana, rezultatom 4:6, 7:6 (9-7), 6:4,

Momak iz Viner Nojštata prvi put u karijeri se plasirao među četiri najbolja na Rolan Garosu, a tamo ga čeka Đoković, koji je u tri seta eliminisao Tomaša Berdiha.

To će biti treći međusobni duel dvojice igrača, a do sada je Novak zabeležio obe pobede.

Tim je odigrao izuzetno u drugoj polovini susreta sa Belgijancem – izgubio je prvi set, onda nadoknadio brejk minusa u drugom i izjednačio u taj brejku.

Ključni period igre dogodio se sredinom trećeg seta, kada je Austrijanac još jednom stigao vođstvo rivala i započeo fantastičnu seriju. Gofanova igra se „raspala“, a 22-godišnji momak sa 9-0 u gemovima završio posao.

Po mišljenju mnogih budući broj 1 meč je završio sa 49 vinera i 46 neiznuđenih grešaka, dok je Gofan upisao 31 direktan poen i jednu grešku više.

Osim najboljeg rezultata u životu, ima dodatni razlog za zadovoljstvo jer će od ponedeljka biti sedmi igrač na ATP listi, što će mu biti najbolji plasman karijere.

Rolan Garos, drugi Gren slem sezone, igra se za nagradni fond od 32 miliona evra i titulu brani Stan Vavrinka.