RG: Povreda i Knap zaustavile Azarenku! Sereni za 2. kolo dosta 44 minuta!

Peti favorit za trofej na Rolan Garosu Viktorija Azarenka završila je takmičenje već u prvom kolu. Američka teniserka Serena Vilijams počela je odbranu titule na Rolan Garosu u Parizu ubedljivom pobedom.

Tenis 24.05.2016 | 21:15

Ona je predala Italijanki Karin Knap pri rezultatu 6:3, 6:7, 4:0 zbog povrede.

Azarenka se mučila prethodnih nekoliko nedelja, ipak je došla u Parizu, ali očigledno nije mogla da se takmiči na maksimumu.

To je drugo veliko iznenađenje u utorak u ženskoj konkurenciji posle eliminacije šampionke Australijan opena Anđelike Kerber.

Rivalka Karin Knap u drugoj rundi biće Anastasija Sevastova.

Američka teniserka Serena Vilijams počela je odbranu titule na Rolan Garosu u Parizu ubedljivom pobedom

Vilijamsova je za svega 44 minuta savladala Slovakinju Magdalenu Ribarikovu u dva seta, 6:2 i 6:0.

Posle rezultata 2:2 u prvom setu, Vilijams je osvojila deset uzastopnih gemova i plasirala se u drugo kolo.

Amerikanka će u drugoj rundi igrati protiv pobednice duela Čehinje Karoline Pliškove i Telijane Pereira iz Brazila.