RG: Vavrinka izbjegao senzaciju na startu!

Četvrti teniser sveta Stan Vavrinka izbegao je senzaciju i poraz od Lukaša Rosola u prvom kolu Rolan Garosa.

Tenis 23.05.2016 | 17:15
RG:  Vavrinka izbjegao senzaciju na startu!

Vavrinka, koji je aktuelni šampion na drugom Gren slemu, gubio je 2-1 u setovima, ali je uspeo da preokrene i slavi rezultatom – 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Čeh je odigrao još jedan fantastičan meč i pokazao da mu prija velika scena, pa su se mnogi ponadali da će videti isti scenario kao na Vimbldonu 2012. godine.

Oba osnovna udarca su mu funkcionisala – igrao je ravno, lopticu hvatao u penjanju i neretko prednost stvarao riternom.

Posle brejka sredinom prvog seta i vođstva, Švajcarac je eskpresno uzvratio i činilo se da će tada prelomiti meč u svoju korist. Međutim, Lukaš je nastavio sa agresivnim tenisom, otvorio treći set tako što je oduzeo servis rivalu i zadržao ga do kraja.

Prisutni na stadionu ‘Filip Šatrije’ polako su počeli da pokazuju znake podrške prema momku iz Ženeve, a on je izvlačio dobre servise kada god mu je bilo neophodno. Spasao je dve brejk šanse sredinom četvrtog seta, što je bio jedan od odlučujućih trenutaka.

Izjednačio je na 2-2, a onda u ranoj fazi odlučujućeg dela igra ponovo ‘brejknuo’ Rosola i odservirao za pobedu.

Na kraju, nakon više od 3 sata i 10 minuta igre, prošlogodišnji šampion zabeležio je 9 asova, 56 vinera i 46 neiznuđenih grešaka, dok je Rosol imao 51 direktan poen i 43 greške.

Vavrinka je nekako preživeo teško prvo kolo i obezbedio duel sa boljim iz meča Martin Kližan – Taro Danijel.

Otvoreni šampionat Francuske igra se za ukupni nagradni fond od 32 miliona evra.