EP: Ništa od nove medalje - Velja ''Semberac'' 6. u finalu!

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je šesto mesto u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstu u Londonu. Srpski plivač Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale na 100 metara delfn na Evropskom prvenstvu u Lonodnu.

Ostali sportovi 20.05.2016 | 20:20

Ni lični rekord ne bi mu bio dovoljan za pobedničko postolje.

Velimir Stjepanović nije uspeo da srebrnoj medalji na 200 metara slobodnim stilom doda odličje na dvostruko kraćoj deonici.

On je na Evropskom prvenstvu u Londonu zauzeo šesto mesto u finalu trke na 100 metara, u vremenu 48,72 sekunde.

Stjepanović je bio za desetinku sporiji nego 24 sata ranije u polufinalu, ali ni tih 48,62, ni lični rekord koji iznosi 48,50 sekundi, u petak mu ne bi bili dovoljni ni za treće mesto.

Trijumfovao je Italijan Luka Doto (48,25), ispred Holanđanina Sebastijana Veršurena (48,32) i Francuza Klemona Minjona (48,36).

Najbolji srpski plivač pre dve godine u Berlinu je postao dvostruki šampion Evrope, na 200 i 400 metara slobodno. Od tada se više posvetio kraćim deonicama, što mu se, za sada, nije isplatilo.

Na 400 metara je u Londonu bio šesti, dok mu je na 200 metara tron preoteo Veršuren.

Srpski plivač Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale na 100 metara delfn na Evropskom prvenstvu u Lonodnu.

On je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo šesto mesto sa vremenom 52.96 sekundi, ali to nije bilo dovoljno, jer je ukupno zauzeo 12. poziciju.

Ivan Lenđer je u polufinalu trke na 100 metara delfin stilom u Londonu zabeležio bolji rezultat nego u kvalifikacijama, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale Evropskog prvenstva.

Poslednji plivač koji je ušao u finale, Viktor Bromer iz Danske, bio je za 53 stotinki brži od Lenđera (52,43).

Srpski plivač nije iskoristio priliku da ostvari olimpijsku normu koja iznosi 52.36 sekundi. Rok do kada Lenđer može da izbori plasman u Rio je treći jul, a do vize za OI može se jedino preko svetskih, kontinentalnih i domaćih prvenstava.

Najbolji rezultat ostvario je Laslo Čeh, 51.64 sekunde, drugi je bio Konrad Černjak (51.90), a treći Mehdi Metela (52.00). U finale su se plasirali još Pavel Korcenjovski, Mateo Rivolta, Ljubomir Lemeško, Viktor Bromer i Nikolaj Skvortsov.

Izvor: B92/mondo.rs