DL - Šangaj: Getlin zablistao u odsustvu Bolta!

Američki sprinter Džastin Getlin pobedio je u trci na 100 metara na atletskom mitingu Dijamantske lige u Šangaju.

Ostali sportovi 15.05.2016 | 11:40

Getlin je lako dobio trku, a stazu je pretrčao za 9,94 sekunde, nekoliko koraka ispred Femija Ogunode iz Katara i sunarodnika Majkla Rodžersa.

Njegov glavni konkurent za zlatnu medalju na predstojećim Olimpijskim igrama u Rio De Žaneiru, svetski rekorder Jusein Bolt, nije učestvovao u Šangaju.

Olimpijski šampion na 800 metara, Dejvid Rudiša iz Kenije bio je tek peti u Šangaju u svojoj disciplini, pre svega zahvaljujući veoma lošem početku trke, za šta je okrivio veliku gužvu na startu.

Rudiša je i pored toga vodio u jednom delu, ali je posustao. Trijumfovao je Kenijac Ferguson Rotič, koji je trku završio za minut i 46,24 sekunde.

Jamajčanin Omar Mekleod bio je najbrži na 110 metara s preponama. U skoku motkom najbolji je bio Sem Kendriks iz SAD, dok je svetski rekorder Reno Lavileni bio drugi.

Kinez Gao Singlong napravio je iznenadjenje trijumfom u skoku u dalj, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Ivana Španović iz Srbije.