Nole izgubio set 6:0, a onda zgazio Belučija!

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Rimu, pošto je savladao 37. tenisera sveta Tomaža Belučija sa 0:6, 6:3, 6:2.

Tenis 12.05.2016 | 21:45

U četvrtfinalu će se Novak sastati sa Rafaelom Nadalom, u petak od 14.30.

Biće to 49. duel Novaka i Nadala, srpski teniser vodi sa 25-23, uključujući i deset trijumfa u poslednjih 11 okršaja.

Novak je u prvom setu bio neprepoznatljiv, prvi put od 2012. godine izgubio je set ’sa nulom’, a to mu se desilo ukupno deveti put u karijeri.

Dobio je ovacije publike posle osvojenog prvog gema na početku drugog seta, a Đoković je potpuno zaboravio zbivanja u prvom setu i zaigrao je bolje – servis mu je proradio, konačno je uhvatio ritam sa osnovne linije i počeo je da kontroliše veći broj poena.

Niz grešaka Belučija u šestom gemu doneo je Novaku ključni brejk u drugom setu, a do kraja je u preostala dva gema na svoj servis izgubio samo poen. Već na startu trećeg seta Đoković je napravio brejk i do kraja većih problema nije bilo i Đoković je meč završio za sat i 37 minuta.

Na kraju je Novak imao 10 vinera i 29 neiznuđenih grešaka, dok je Beluči upisao 14 direktnih poena i 27 grešaka.

Dan u Rimu bio je prilično sadržajan – videli smo eliminaciju Federera, uzbudljivu pobedu Nadala, neverovatan poraz Berdiha, Vavrinkin kiks...

Prvi put od 2012. godine Novak Đoković izgubio je jedan set rezultatom 6:0.

Sada je izgubio od Tomaža Belučija u trećem kolu turnira u Rimu, a prethodni put izgubio je set bez osvojenog gema još u finalu turnira u Sinsinatija, kada je izgubio od Rodžera Federera sa 6:0, 7:6.

To je ukupno deveti put u karijeri da je Novak poražen ’sa nulom’ u setu, ali to je manje važno s obzirom na to da je do kraja prvi teniser sveta napravio preokret i plasirao se u četvrtfinale.