EP do 17: Španci odigrali za Srbiju, ali ne i Srbi za sebe!

Razočaravajuć nastup "Orlića" na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu.

Fudbal 12.05.2016 | 16:40

Rezultat utakmice koja je uticala na rasplet u grupi išao je na ruku Srbiji, ali ne i rezultat utakmice u kojoj je naša reprezentacija igrala.

U poslednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za kadete, koje se održava u Azerbejdžanu, Španija je savladala Italiju 4:2 (0:0) i pogurala "orliće" ka četvrtfinalu, međutim, izabranici Ilije Stolice nisu uspeli da dođu do neophodne pobede protiv Holandije. Izgubili su 0:2, autogolom Marka Ilića osam minuta pre kraja i pogotkom Dilana Ventea u nadoknadi.

Sve se odlično odvijalo po naš tim, Španija je u drugom poluvremenu povela 2:0, a u utakmici naše reprezentacije nije bilo golova. Zatim je Italija smanjila, pa gotovo istovremeno izjednačila kada je Holandija povela protiv "orlića".

Španci nas na kraju, ipak, nisu razočarali, ali jesu Holanđani.

Konačan rasplet u gurpi je: Španija 7 bodova, Holandija 6, Italija 3, Srbija 1 (nerešeno protiv Španije, 1:1).

Izvor: mondo.rs