Kup RS: Bijeljinci i Novograđani rutinski do finala!

Fudbaleri bijeljinskog Radnika i Slobode iz Novog Grada igraće u finalu 23. Kupa Republike Srpske.

Fudbal 06.04.2016 | 19:40

Radnik iz Bijeljine i Sloboda iz Novog Grada pokazali su najviše u ovogodišnjem izdanju Kupa Republike Srpske, 23. po redu, i igraće za trofej u finalu.

Nakon ubjedljivog trijumfa u prvoj polufinalnoj utakmici u Bijeljini (6:0), Bijeljinci su bili raspoloženi i u revanšu, pa su na "Radolinci" slavili 4:1 i ukupnim rezultatom 10:1 plasirali se u finale.

Nešto teži posao imala je Sloboda, koja je jurila minus iz prvog meča u Vlasenici (0:1). Nakon prvih 45 minuta na "Mlavkama" nije bilo pogodaka, a onda su gledaoci mogli da uživaju u nastavku i vide čak pet golova.

Miloš Stević dva puta je pogađao mrežu gostiju, Emir Kukavica i Arnes Brkić po jednom, dok je utješni gol za Vlaseničane postigao Aleksandar Radenović.

Radnik je tri puta podizao pehar u najmasovnijem takmičenju Srpske, i to u posljednjih šest godina, dok će Novljani imati priliku da se prvi put raduju osvajanju Kupa RS.

PROLETER - RADNIK 1:4 (1:2)
/Marković 22 - Lazić 33, 60 Milinković 45, Janković 80/.

SLOBODA (NG) - VLASENICA 4:1 (0:0)