BL: Bajer razbio Volfsburg u borbi za LŠ!

Fudbaleri Bajera napravili su veliki korak u borbi za plasman u Ligu šampiona. Leverkuzen savladao Volfsburg (3:0), vezao tri pobede u Bundesligi i nastavio borbu za plasman na mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone

Fudbal 01.04.2016 | 23:15

Bajer je ubedljivo slavio protiv Volfsburga (3:0) u prvom meču 28. kola Bundeslige

Posle početnog "ispitivanja snaga" prvi je protivničkoj mreži zapretio Volfsburg, tačnije Andreas Širle u 26. minutu, ali je njegov udarac po sredini gola bez problema odbranio golman "apotekara" Bernd Leno.

Samo minut kasnije, Bajer je stigao do prednosti.

Dupli pas Hakana Čakanoglua i Džulijana Branta, stavio je u mat poziciju napadača Bajera, koji nije propustio priliku da pogodi mrežu Volfsburga za 1:0. Interesatno, Brant je prošao omladinsku školu "vukova", pa se nije previše radovao pogotku.

U nastavku meča, gosti su pokušavali da stignu do izjednačenja, imali su incijativu što je otvorilo prostor za kontranapade ekipe iz Leverkuzena.

Iz jedne kontre, rezervista Ćićarito Ernandez je imao sjajnu priliku da prelomi meč u 65. minutu, ali je šut najboljeg strijelca Bajera ukrotio čuvar mreže "vukova" Dijego Benaljo.

Pet minuta kasnije golman domaćina Bernd Leno je odlično reagovao na udarac igrača Volsfburga Marsel Šefera i sprečio poravnanje rezultata.

A onda je Ćićarito u 73. minutu razrešio sve dileme svojim 15. golom ove sezone u Bundesligi, iako je do lopte stigao posle, možda, i prekršaja nad Danteom.

Dobio je potom loptu od Karima Belarabija na ivici kaznenog prostora i u stilu Andreasa Bremea na Svjetskom prvenstvu 1990. godine u Italiji, pogodio suprotan ugao za 2:0.

Tačku na trijumf stavio je u 87. minutu Ukrajinac Vladlen Jurčenko, kojem je ovo bio prvenac u šampionatu Nemačke.

Bila je ovo 13. pobeda Bajera, a 10 poraz Volfsburga, koji se oprostio od trke za plasman u evropsku elitu.

Bajer je sa ova tri boda preskočio Šalke i Borusiju iz Menhendgladbaha, koji imaju po utakmicu manje.

Tim iz Leverkuzena čuva četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za LŠ, ima četiri boda više od Šalkea koji u subotu gostuje Ingolštatu.

S druge strane, Volfsburg je trećim mečom bez pobede u nizu skoro pa ostao bez šanse da se plasira u LŠ, a ugrozio je i borbu za Ligu Evrope.

"Vukovi" su osmi u Bundesligi sa četiri boda iza Menhengladbaha, koji ima meč manje na mestu koje vodi u kvalifikacije za LE.