EL: Efes se bori za Top 8! Oli dobio Reala za komplikacije!

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Real sa 99:84 na svom terenu u okviru 12. kola Top16 faze Evrolige i zakomplikovali situaciju u grupi F. Anadolu Efes savladao je Unikahu kod kuće u 12. kolu grupe E Top 16 faze Evrolige – 87:69.

Košarka 25.03.2016 | 23:15

Pirejci su upisali šestu pobedu u drugoj fazi, a aktuelnom šampionu Evrope su naneli šesti poraz, pa sada četiri ekipe imaju identičan skor.

CSKA i Laboral na čelu grupe imaju po osam pobeda i četiri poraza, a slede ih Real, Barselona, Brose Baskets, Himki i Olimpijakos, koji svi imaju skor 6/6 i ujedno šansu za prolazak dalje, pošto su ostala još dva kola do kraja.

Olimpijakos je sjajno ušao u utakmicu, a ključnu prednost ostvario je u drugoj četvrtini, koju je dobio sa 30:16. U nastavku, Madriđani nisu uspeli da se vrate u utakmicu, pa je domaći tim ostvario poprilično laku pobedu.

Pirejce je do trijumfa predvodio Vanzelis Mancaris sa 19 poena i pet skokova, Vasilis Spanulis je dodao 18 poena, a Jorgos Printezis je jedan manje, uz osam skokova.

Srpski košarkaš Nikola Milutinov je za osam minuta na terenu upisao četiri poena i dva skoka.

U redovima ‘kraljevskog kluba’, Kej Si Rivers i Serhip Ljulj su postigli po 17 poena, dok sup o 11 imali Serhio Rodriges i Džejsi Kerol.

8. Žalgiris 2/10

Anadolu Efes savladao je Unikahu kod kuće u 12. kolu grupe E Top 16 faze Evrolige – 87:69.

Ekipa Dušana Ivkovića je na taj način zadržala šanse da prođe među osam najboljih timova Evrope, zabeleživši šestu pobedu, dok je tim iz Malage pretrpeo deveti poraz.

Najzaslužniiji za trijumf domaćina bili su Tomas Ertel sa 17 poena (6/6 za dva, 1/3 za tri) i 13 asistencija, odnosno Dario Šarić sa istim brojem poena (3/5 za dva, 2/2 za tri) i 11 uhvaćenih lopti.

Kod gostiju se najviše istakao Demarkus Nelson sa 12 poena (3/4 za dva, 2/2 za tri), Danijel Diaz sa 11 poena (4/6 za dva, 1/3 za tri) i pet skokova. Srpski reprezentativac Nemanja Nedović meč je završio sa šest poena (1/5 za dva, 0/6 za tri) i dve asistencije.

U prvom meču danau okviru grupe E, Cedevita je deklasirala Fenerbahče u Zagrebu – 89:59.