BL: Majnc šokirao Bajern, Borusija pred derbi na minus pet!

Fudbaleri Majnca napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad Bajernom sa 2:1 pred prepunom “Alijanc arenom” u okviru 24. kola Bundeslige.

Fudbal 02.03.2016 | 22:15

Za fudbalere Bajerna ostatak sezone u Bundesligi neće biti običan trening. To je jasno posle večerašnjeg okršaja i poraza od Majnca – 1:2. Treba, li, uopšte, podsećati da je konačan rasplet na Alijanc Areni senzacionalan i da se Bajern svojski trudi da od gotovog napravi veresiju.

Bavarci su odigrali meč u leru, Sa mislima negde daleko i zato su kaženjeni porazom koji ih je ostavio na samopet bodova prednosti u odnosu na Dortmund. Za razliku od Bajerna Herta i Menengladbah su odigrali mečeve 24.kola u punoj snazi i nastavili mrtvu trku za plasman u Ligu šampiona. Uspešna je bila i Borusija iz Dortmunda...

Trener Bavaraca Pep Gvardiola je kombinovao tim, šansu je Tomasu Mileru ukazao u drugom poluvremenu, ali... Opet se očekivalo da će Bajern lagano skršiti otpor Majnca. Međutim, gosti su fantastičnom defanzivnom postavkom odolevali, a potom došli do vođstva golom Haira. Jedan od najboljih golmana sveta Nojer je ostavljen u mat poziciji.

Stiskali su Bavarci u nastavku, igralo se uglavnom na polovini Majnca, ali je do gola mogao samo Arjen Roben. Međutim, jedonalična igra prekinuta je na brutalan način. Sevnula je kontra Majnca, lopta je došla do Kordobe koji je tuširao stadion najvećeg nemačkog kluba. Bajern posle neočekivanog poraza, prvog u ovoj sezoni na domaćem bunjištu, ima samo pet bodova prednosti u odnosu na Borusiju iz Dortmunda. Teorija je i dalje jedini ozbiljan saveznik Milionera koji su lako završili posao protiv Darmštata. Gosti su poveli u 38.minutu pošto je Ramos glavom zakucao loptu u mrežu, a konačan rezultat postavio je Durm.

Herta je potvrdila veliku formu. Istina timu iz Berlina je bilo potrebno više od sat vremena kako bi skršio otpor Ajntrahta. Kada su domaći navijači počeli da gube strpljenje rupu u odbrani Ajntrahta pronašao je Vajser. Konačan rezultat postavio je Salomon Kalu. Međutim, siguran je bio i drugi pretendent za još jedno mesto u Ligi šampiona – Borusija. U Menengladbahu je pao nejaki Štutgart. Važnu pobedu u borbi za opstanak ostavario je Hofenhajm protiv Augsburga.

Veliki zulum na Baj Areni je napravio Pizaro. Zahvaljujući njemu Verder je napravio iznenađenje i do nogu potukao Leverkuzen - 1:4.