FRA: PSŽ poražen poslije 320 dana! I to od Liona!

Ekipa Pari Sen Žermena doživela je poraz u francuskoj Ligi 1 posle 320 dana.

Fudbal 29.02.2016 | 08:40

'Sveci' su poraženi u velikom derbiju 28. kola nacionalnog šampionata na gostovanju Olimipiku u Lionu – 2:1 (2:0).

Parižani su pre gostovanja na Žerlanu poslednji put teren napustili kao poraženi 15. marta prošle godine, kada su poraženi takođe kao gosti od Bordoa (3:2).

Međutim, sem prekida serije nepobedivosti, za ekipu Lorana Blana ovaj poraz aposolutno ništa ne znači, pošto na deset kola do kraja ima 23 boda više od drugoplasiranog Monaka, a čak 31 više od Liona.

Domaćin je poveo već u 13. minutu, kada je Aleksandar Lakazet proigrao Maksvela Kornea, da bi prednost duplirao Serđi Darder pred sam odlazak na odmor, na asistenciju Rafaela.

Gosti su posle samo šest minuta igre u nastavku uspeli da smanje zaostatak preko Lukasa Mure, ali je to bilo sve što su učinili jer je Lion izdržao do kraja, ali i propustio nekoliko prilika da i ranije reši pitanje pobednika.

Liga 1 – 28. kolo: