ITA: Fiorentina jezdi ka Ligi šampiona! Džeko uništio Palermo!

Ekipe Fiorentine, Sasuola i Đenoa ostvarile su pobede u popodnevnim nedeljnim mečevima 26. kola Serije A. Džeko se obrukao, pa uništio Palermo! Bio je najbolji strelac Bundeslige, jedan od najboljih golgetera Premijer lige, da bi u Seriji A doživeo najveću blamažu u karijeri. Fudbaleri Lacija remizirali su treći put u poslednjih pet kola Serije A i ostali na deset bodova od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Fudbal 21.02.2016 | 22:30

Fiorentina je savladala Atalantu 3:2 posle dramatične završnice u Bergamu i nastavila da prati drugoplasirani Napoli koji dočekuje u sledećem kolu.

Đenoa je savladala Udineze 2:1 posle preokreta i prvom pobedom posle pet kola napravila veliki korak ka opstanku. Sasuolo je sa 3:2 protiv Empolija okončao niz od sedam mečeva bez pobede i vratio se u borbu za Ligu Evrope. Torino i Karpi su remizirali bez golova.

U derbiju popodneva u Bergamu svih pet golova je postignuto u poslednja 23 minuta, a četiri u završih desetak. Fiorentina je povela preko Fernandesa u 67, dabi Teljo duplirao vođstvo u 81.

Tri minuta kasnije Konti vraća Atalantu u igru, ali Kalinić u 87. vraća Violu na dva pogotka razlike. Pinilja u prvom minutu nadoknade smanjuje na 3:2, nakon toga Konti dobija drugi žuti karton, pa gosti odnose ceo plen.

Sasuolo je do dugo očekivane pobede stigao posle preokreta postigavši tri gola u roku od desetak minuta. Empoli je u 36. minutu iskoristio isključenje Misirolija pet minuta ranije i poveo golom Žjelinskog, ali svega dva minuta kasnije crveni karton dobija i gostujući igrač Toneli pa Berardi uspeva da izjednači u 41.

Za samo pet minuta u nastavku domaćin stiže do 3:1 preko dvostrukog strelca Defrela, a gosti 20 minuta pre kraja golom Makaronea iz penala samo uspevaju da ublaže poraz.

Udineze je poveo u Đenovi golom Adnana u 33. minutu, da bi sredinom drugog poluvremena Čerči iz penala i Leksalt doneli preokret domaćinu. U poslednjem minutu meča "zebre" dobijaju penal, ali veteran Antonio di Natale ne uspeva da pogodi za izjednačenje.

Zdravko Kuzmanović je igrao u poslednjih 25 minuta za goste iz Udina, dok je Darko Lazović sa klupe za rezerve gledao preokret "grifona". Nenad Tomović je ušao u poslednjih pet minuta u pobedi Fiorentine, dok je Uroš Ćosić odigrao ceo meč za Empoli.

Džeko se obrukao, pa uništio Palermo! Bio je najbolji strelac Bundeslige, jedan od najboljih golgetera Premijer lige, da bi u Seriji A doživeo najveću blamažu u karijeri.

Edin Džeko nije opravdao očekivanja Rome koja ga je letos platila Mančester Sitiju 15 miliona evra, postigao je samo šest golova na 27 mečeva, ali je vrhunac doživeo 21. februara.

Bosanskohercegovački reprezentativac je uspeo protiv Palerma da promaši prazan gol sa svega tri metra, iako lopta išla ka njemu po zemlji i polako.

Džeko je imao vremena i da cilja, ali je njegov šut završio pored stative na zaprepašćenje svih na Olimpiku.

Međutim, samo minut kasnije se iskupio i pogodio iz mnogo teže situacije. Centaršut zemljaka Miralema Pjanića je prihvatio grudima između dvojice čuvara u kaznenom prostoru i savladao golmana Palerma.

U nastavku meča je izrastao u junaka utakmice jer je namestio dva gola, prvo Sejduu Keiti, a potom i Mohamedu Salahu za ubedljivih 3:0.

Jedan od najzaslužnijih za pobedu „vučice“ bio je Edin Džeko sa po dva gola i asistencije, iskupivši se za neverovatan promašaj na početku susreta.

Dva gola za Romu postigao je i Salah, a u strelce se upisao i Keita.

Roma zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 50 bodova posle pete uzastopne pobede, Palermo je vezao peti meč bez trijumfa i nalazi se 16. mestu na tabeli 26 bodova.

Džeko je meč počeo neverovatnim promašajem, ali se brzo iskupio pogotkom u 30. minutu na asistenciju Pjanića, primio je loptu i savladao golmana. Prednost je duplirana u 52. minutu kada je bosanskohercegovački reprezentativac asistirao je Keiti glavom posle kornera.

Na treći pogodak čekao se osam minuta, u akciji je ponovo učestovao Džeko, a sada je pomogao Salahu da uveća prednost. Nastavljena je goleada samo dva minuta kasnije, a isti igrač je strelac. Naingolan u kontranapadu lepo je video Salaha, golman je pokušao da mu otme loptu, ali je on pogodio iz mrtvog ugla. Džeko postavlja konačan rezultat u 89. minutu, kada je glavom postigao gol posle dodavanja Perotija.

Fudbaleri Lacija remizirali su treći put u poslednjih pet kola Serije A i ostali na deset bodova od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Rimljani su novi kiks napravili na gostovanju kod "davljenika" Frozinonea odigravši bez golova.

Lacio je dominirao na gostovanju, skoro 20 puta šutirao ka golu Frozinonea, ali je golman Leali samo jednom morao da interveniše.

Jednu od gol šansi za goste propustio je srpski reprezentativac Filip Đorđević, koji je u 34. minutu šutirao za malo pored desne stative.

Osim njega, u tim Lacija se vratio i štoper Milan Biševac, Sergej Milinković-Savić je ušao 15 minuta pre kraja, dok je Dušan Basta ostao na klupi za rezerve.

Lacio je ostao osmi na tabeli sa deset bodova manje od petoplasirane Rome, dok je Frozinone i dalje u zoni ispadanja dva boda od Sampdorije koja je najbliža iz sigurne zone.