FRA: Batšuaj spasao bod Marseju u 94'!

Fudbaleri Olimpika i Sent Etjena odigrali su nerešeno 1:1 u Marseju, u prvom nedeljnom meču 27. kola francuske Lige 1. Fudbaleri Lila pobedili su Lion sa 1:0 u derbiju 27. kola.

Fudbal 21.02.2016 | 22:15

Meč je odlučen u poslednjih desetak minuta kada su postignuta oba gola, a bod domaćoj ekipi doneo je Mišu Batšuaj u četvrtom minutu nadoknade.

Belgijanac je ušao u igru u 77. minutu, a navijače na ’Velodromu’ obradovao je svojim 13. pogotkom u nacionalnom prvenstvu.

Prethodno je Mone-Pake u 85. pogodio za 0:1 iskoristivši brojčanu prednost na terenu jer je dvadesetak minuta ranije štoper Marseja N'Kulu dobio crveni karton i ostavio svoje saigrače na cedilu.

Igrači španskog trenera Gonsalesa igraju očajno na svom stadionu ove sezone i na 11 mečeva u Ligi 1 nisu zabeležili nijednu pobedu. Poslednji put su trijumfovali 13. septembra nad ekipom Bastije.

Posle ovog remija 'Zeleni' su ostali četvrti sa 41 bodom koliko ima i trećeplasirana Nica, dok je Olimpik preskočio Kaen na 10. poziciji.

Fudbaleri Lila pobedili su Lion sa 1:0 u derbiju 27. kola.

Pobedu svom timu doneo je Bufal u 28. minutu.

Prehodno je Kaen na svom terenu savladao Ren minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Ntibazonkiza u 54. minutu.

Lion je meč završio sa dvojicom igrača manje. Prvo je zbog drugog žutog kartona igru napustio Žale u 61. minutu, a dva minuta pre kraja iz istog razloga to je morao da učini Grenije.

Lion je prekinuo seriju od tri pobede, ali zadržao petu poziciju sa 39 bodova, dok se Lil popeo na 12. mesto sa 34.

Kaen je na sedmoj poziciji sa 39 bodova, a prekinuo je seriju od tri uzastopna poraza. Ren je na poziciji niže i bodom manje.