BL: Bajernu rutinski bavarski derbi!

Fudbaleri Bajerna pobedili su Augsburg u gostima sa 3:1, u poslednjoj utakmici 21. kola Bundeslige.

Fudbal 15.02.2016 | 13:40

Ekipa Pepa Gvardiole rutinski je osvojila tri boda protiv Augsburga i sada na prvom mestu na tabeli ponovo ima osam bodova više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

Robert Levandovski načeo je mrežu Augsburga u 15. minutu na asistenciju Tomasa Milera, a taj rezultat ostao je na snazi sve do 62. minuta kada je poljski napadač ponovo pogodio mrežu.

U 78. minutu i Miler je pogodio posle dodavanja Koste, a Raul Bobadilja je četiri minuta pre kraja samo ublažio poraz svoje ekipe. Fudbaleri Hamburga pobedili su Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:2, u utakmici 21. kola Bundeslige i popeli se na 11. mesto na tabeli.

Borusija je povela u 14. minutu golom Fabijana Džonsona, a izjednačio je Martin Hintereger autogolom u 38. minutu.

Novo vođstvo domaćima doneo je Artjoms Rudnevs u 41. minutu, a dva gola prednosti obezbedio je Ivo Iličević u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Rafael u 88. minutu.