ABA: Budućnost u Skoplju ovjerila 1. mjesto!

Košarkaši Budućnosti pobedili su MZT u Skoplju sa 72:68, u poslednjoj utakmici 23. kola ABA lige.

Košarka 09.02.2016 | 09:00

Ekipa Luke Pavićevića ostvarila je 21. pobedu u sezoni i obezbedila prvo mesto pred početak plej-ofa.

MZT je bio blizu trijumfa, imao je dva poena prednosti u poslednjem minutu i napad, ali ga nije iskoristio, a odlučujuću trojku na drugoj strani ubacio je Omar Kuk.

Domaći tim sjajno je počeo i posle prvih 10 minuta je imao 10 poena prednosti (25:15), ali se Budućnost brzo vratila serijom 14-1. U nastavku je viđena izjednačena utakmica, a u neizvesnoj završnici do izražaja je došlo iskustvo gostiju iz Podgorice.

Tadija Dragićević je završio sa 17 poena i 5 skokova, po 12 poena ubacili su Marić i Šehović, a 10 je dodao Jaramaz. U ekipi MZT najbolji su bili Drenovac sa 15 i Stojanovski sa 11 poena.

Sutjeska – Krka 87:81

Tabela: Budućnost 21-2, Crvena zvezda 17-6, Cedevita 17-6, Mega Leks 16-7, Cibona 10-13, Partizan 10-13, Zadar 10-13, Olimpija 9-14, Igokea 9-14, Krka 9-14, Metalac 9-14, MZT 9-14, Sutjeska 8-15, Tajfun 7-16.