ITA: Preokret Napolija za "petardu", Juve ''maršira'', Miha zgazio Inter!

Fudbaleri Napolija zadržali su prvo mesto u Seriji A ubedljivom pobedom u 22. kolu, Bolonja je savladala Sampdoriju, dok su tri meča završena bez golova. Fudbaleri Juventusa ostvarili su 12. uzastopnu pobedu i preuzeli prvo mesto na tabeli Serije A. Milan vlada Milanom: Mihajlović nadigrao Mančinija! Fudbaleri Milana savladali su Inter sa ubedljivih 3:0, u velikom derbiju Dela Madonina i utakmici 22. kola Serije A.

Fudbal 31.01.2016 | 23:00

Milan vlada Milanom: Mihajlović nadigrao Mančinija! Fudbaleri Milana savladali su Inter sa ubedljivih 3:0, u velikom derbiju Dela Madonina i utakmici 22. kola Serije A.

Tim Siniše Mihajlovića ostvario je najveću pobedu ove sezone i ponovo se uključio u borbu za evropska takmičenja.

Milan je ostao na šestoj poziciji na tabeli, ali sada sa 36 bodova zaostaje dva boda za Romom i pet za Interom.

Duel na San Siru je bio očekivano pun tenzije i velike borbe, a odlučile su nijanse iako tako ne deluje kada se pogleda rezultat.

U prvih 45 minuta praktično nije bilo šansi, a jedini gol postignut je u 35. minutu. Honda je sjajno centrirao sa desne strane, a Aleks je u kaznenom prostoru glavom zakucao u mrežu vleikog rivala.

U drugom poluvremenu ekipa Roberta Mančinija se otvorila, ali nije uspevala da stigne do prilike sve do 70. minuta. aleks je napravio penal, a Ikardi je iz idealne šanse pogodio samo stativu.

Kazna domaćina brzo je stigla. U 73. minutu Nijang je centrirao, Baka se odlično snašao i savladao je Handanovića.

Tu je utakmica praktično i odlučena, a u 77. minutu Nijang je overio pobedu posle odlične kombinacije. Handanović je njegov prvi pokušaj odbranio, ali kod drugog nije imao šansu – 3:0.

Adem Ljajić je bio u startnoj postavi Intera i igrao je do 87. minuta.

Napolitanci su gubili od Empolija ali su na kraju slavili 5:1 na svom San Paolu, dok je Bolonja ispustila dva gola prednosti, da bi na kraju savladala Sampu 3:2.

Lacio nije iskoristio skoro celo drugo poluvreme sa igračem više pa je igrao bez golova u Udinama, a istim rezultatima okončano je gostovanje Fiorentine kod Đenoe, te duel Torina i Verone.

San Paolo zaprepastio je Leandro Paredes neočekivanom golom za Empoli u 28. minutu, ali nije dugo potrajala radost gostiju.

Nije prošlo ni deset minuta, a Napoli je prokrenuo rezultat. Lorenco Insinje je prvo asistirao Gonsalu Iguainu za izjednačenje, a onda i sam pogodio mrežu.

Frijuli malerozan: Biševac i Đorđević se povredili u Udinama
U sedmom minutu nastavka štoper gostiju Mikele Kamporeze nespretno reaguje posle centašuta Hosea Kaljehona i autogolom rešava pitanje pobednika.

Španac u poslednjih pet minuta postigao dva gola posle dodavanja Driesa Martensa za ubedljivu pobedu i nastavak trke sa Juventusom.

Bolonja je ekspresno stigla do dva gola prednosti protiv Sampe, u roku od 15-ak minuta domaćin je postigao oba gola.

Vođstvo je u 12. minutu doneo Antoni Munije, a sredinom prvog poluvremena ga je duplirao Godfred Donsa, asistent prvog gola.

Međutim, drugo poluvreme donelo je promenu snaga na terenu, gosti iz Đenove su kontrolisali meč i već u 54. minutu smanjili zaostatak preko Luisa Mjuriela.

Usledio je još veći pritisak tima Vinčenca Montele, koji deset minuta pre kraja donosi izjednačenje preko Hoakina Koree, posle odbitka.

Ipak, tri minuta pre kraja domaćin stiže do tri velika boda. Strelac izjednačujućeg gola za goste Korea igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a to u pobedu Bolonje sa penala pretvara Matija Destro.

Fudbaleri Juventusa ostvarili su 12. uzastopnu pobedu i preuzeli prvo mesto na tabeli Serije A.

"Stara dama" je deklasirala Kjevo 4:0 u Veroni, za desetu pobedu u nizu u svim takmičenjima.

Prvi put ove sezone Juve je na čelu tabele, sa bodom više od Napolija, koji kasnije dočekuje Empoli.

U još jednom impresivnoj prestavi Torineza (23 šuta, 10 u okvir gola, 63% posed lopte), dvostruki strelac bio je Alvaro Morata, koji je u poslednja dva meča dao četiri gola.

Po jedan su postigli Aleks Sandro i Pol Pogba, koji je prethodno bio asistent. Golove su nameštali još Štefan Lihtštajner, Sami Kedira i Paolo Dibala.

Kjevo je poraženo drugo kolo u nizu, "leteći magarci" su ostali na desetoj poziciji sa 27 bodova, dale i od Evrope i od zone ispadanja.

Juventus u sledećem kolu dočekuje Đenou, dok Kjevo gostuje Interu.