ITA: Juventus pobjedom nad Romom prati Napoli, Inter u padu!

Fudbaleri Juventusa pobedili su Romu 1:0 u derbiju 21. kola Serije A. Fudbaleri Intera odigrali su nerešeno sa Karpijem 1:1, dok je Napoli nastavio pobednički niz savladavši Sampdoriju 4:2.

Fudbal 25.01.2016 | 11:00

"Stara dama" je 11. uzastopnom pobedom zadržala priključak za vodećim Napolijem, pa zaostaje samo dva boda.

Roma ni četvrti meč zaredom ne može da stigne do pobede i nalazi se na petom mestu.

Pobedu ekipi iz Torina doneo je Dibala u 77. minutu.

U narednom, 22. kolu, Juventus gostuje Kjevu, a Roma dočekuje Frozinone.

U prvom poluvremenu nije previše prilika na obe strane. Pokušaj loba Ščensnog od strane Dibale dosuđen je kao ofsajd. Za Juventus Evra je imao solidan pokušaj po zemlji, ali je lopta otišla pored gola. Posle njega šansu glavom imao je Pogba, ali bez mnogo opasnosti za golmana Rome. Na drugoj strani dobru priliku imao je Florenci posle odbijene lopte, šutiravši visoko preko gola.

Na početku drugog poluvremena žuti karton dobio je Mandžukić, jer je laktom u pokušaju da sačuva loptu udario Ridiegra. Nešto kasnije Evra je imao jedan na jedan sa golmanom Rome, šutirao je ulevo, ali je Poljak odlično reagovao i zaustavio šut.

Incijativa domaćih se isplatila pa Dibala dovodi svoj tim u vođstvo u 77. minutu. Posle asistencije Pogbe, prošao je iza leđa protivnicima, šutirao po zemlji unutar kaznenog prostora i bio precizan.

Fudbaleri Intera odigrali su nerešeno sa Karpijem 1:1, dok je Napoli nastavio pobednički niz savladavši Sampdoriju 4:2.

Lacio je bio ubedljiv sa Kjevom 4:1, a istim rezultatom palermo je pobedio Udineze.

Bolonja je na gostovanju pobedila Sasuolo sa 2:0, a Verona i Đenoa odigrali su 1:1.

Ranije u nedelju Fiornetina je na svom terenu pobedila Torino sa 2:0.

Napoli je imao teži zadatak u Đenovi, ali je uspeo da slavi posle goleade i ostane na prvom mestu šampionata. Novi gol postigao je najbolji strelac lige Gonzalo Iguain, svoj 21, a imao je veliku pomoć u Lorencu Insinjeu, Mareku Hamšiku i Drisu Mertensu. Napoli, kome je ovo peta pobeda u nizu, prvi je na tabeli Serije A sa 47 bodova, dok je Samdorija pala na 17. poziciju i ima 23 boda.

Fudbaleri Intera bili su na korak od 10. minimalne pobede, ali je novajlija u ligi Karpi u sudijskoj nadoknadi odneo bod sa Đuzepe Meace. Domaći tim vodio je do 91. minuta golom Rodriga Palasija, kada je Lansanja postavio konačan rezultat. Adem Ljajić odigrao je ceo meč za "nerazure".

Ekipa Roberta Mančinija je ovim remijem propustila priliku da se popne do drugog mesta na tabeli, tako da je sada na četvrtoj poziciji sa 41 bodom. Na drugoj strani, Karpi je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu, sa samo 18 osvojenih bodova.

Lacio je posle preokreta trijumfovao nad Kjevom (4:1), uz promašen penal gostuju iz Verone, dok je istim rezultatom Palermo savladao Udineze.

Milan Biševac odigrao je ceo meč za rimski tim, Đođrević je zamenjen u 46. minutu, a Milinković-Savić u 60. Basta nije ulazio u igru.

Fudbaleri Fiorentine ostvarili su pobedu posle dva uzastopna poraza, u prvom nedeljnom meču 21. kola italijanske Serije A.

Fiorentina je na svom terenu savladala rezultatom 2:0 i tako ostvarila 13. trijumf od početka sezone.

Mrežu ‘Bikova’ načeo je Iličić u 24. minutu maestralnim pogotkom iz slobodnog udarca, da bi u finišu meča Rodriges postavio konačan rezultat posle asistencije Paskvala.

U drugom poluvremenu šansu za debi dobili su novi igrači Fiorentine Tino Kosta i Mauro Zarate koji su zamenili Iličića i Kalinića, dok je srpski fudbaler Nenad Tomović ceo meč presedeo na klupi.

Na drugoj strani, Nikola Maksimović je odigrao svih 90 minuta, a u finišu meča je zaradio žuti karton.