BL: Dortmundu derbi kod imenjaka, kiks Bajera!

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su svog imenjaka u Menhengladbahu sa 3:1 u 18. kolu nemačke Bundeslige. Fudbaleri Herte i Augzburga odigrali su bez golova u prvom kolu posle zimske pauze u Bundesligi.

Fudbal 24.01.2016 | 14:20

Pobedu ekipi Tomasa Tuhela doneli su Rosj, Mhitarjan i Gindoan, dok se na drugoj strani u strelce upisao Rafael.

„Milioneri“ prate prvoplasirani Bajern sa osam bodova manje (41), dok je ekipa iz Menhengladaha na četvrtom mestu sa 29 bodova.

Derbi kola na Borusija parku otvorio je Rojs u 41. minutu. Posle lepog dodavanja Gindoana, nemački fudbaler prošao je po desnoj strani i šutem iskosa zatresao mrežu.

Prednost je duplirao Mhitarjan u 51. minutu. Tim iz Dortmunda imao je kontranapad koji je vukao Rojs desnom stranu, na suprotnom kraju video je usamljenog saigrača, a Jermen sa pet metara lako postiže gol.

Sedam minuta kasnije domaći smanjuju zaostatak. Posle kombinovanja u kaznenom prostoru, odbrana gostiju se pogubila, a Rafael trese mrežu sa 13 metara.

Konačan rezultat postavio je Gindoan u 75. minutu. Posle novog kontranapada, iz skraćenog kornera centrirao je Mhitarjan, Gindoan hvata loptu iz prve sa osam metara za 3:1.

Fudbaleri Herte i Augzburga odigrali su bez golova u prvom kolu posle zimske pauze u Bundesligi.

Štutgart je pobedio Keln u gostima sa 3:1, kao i Darmštat ekipu Hanovera sa 2:1.

Minimalan trijumf ostvario je Ingolštat nad Majncom, a pobednika nije bilo na susteru između Hofenhajma i Bajer Leverkuzena (1:1)

Štutgart Filipa Kostića pobedio je je Keln u gostima, za koji nastupaju Miloš Jojić i Filip Maldenović, posle preokreta sa 3:1. Domaći su poveli sa penala preko Modestea u 19. minutu. Do izjednačenje "švabe" stižu u 36. preko Verneta, a na asistenciju Kostića. Preokret donosi Vernet u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Gentner sedam minuta pre kraja.

Štutgart je ostvario petu prvenstvenu pobedu, a drugu u nizu i pobegao je iz opasne zone, pošto sa 18 bodova zauzima 14. mesto na tabeli i na tri boda je od zone ispadanja. Keln je deveti na tabeli sa 24 boda i ima po šest pobeda, remija i poraza.

Fudbaleri Ingolštata pobedili su na svom terenu Majnc sa 1:0 i prekinuli niz od dva poraza, odnosno četiri utakmice bez pobede. Jedini gol na utakmici postigao je Moric Hartman u 41. minutu iz jedanaesterca. Ingolštat se popeo u sredinu tabele i sada zauzima 10. mesto na tabeli sa 23 boda, dok je Majnc, koji je pretrpeo drugi vezani poraz, osmi na tabeli sa 24 boda.