AO - Top 5 maratona: Rafa se 2012. ponadao, ali...

U ponedeljak počinje Australijan open, prvi Gren slem sezone.

Tenis 16.01.2016 | 23:30

Najbolji teniseri su stigli u Melburn i pripremaju se za početak takmičenja, a organizatori se polako prisećaju najlepših trenutaka iz prošlosti.

Nije bilo lako izabrati najduže i najdramatičnije mečeve Australijan opena, ali kod prvog mesta dileme nije bilo.

Pretpostavljate, u pitanju je finale iz 2012. godine u muškoj konkurenciji u kojoj su se sastali Novak Đoković i Rafael Nadal. To je najduži meč u istoriji turnira – srpski igrač slavio je posle iscrpljujućih 5 sati i 53 minuta, rezultatom 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(7-5), 7:5.

Snimak na prvom mestu počinje set loptom za Španca koji je izjednačio na 2-2 i glasno proslavio to što je izborio odlučujući set. Međutim, Novak je odigrao bolje u petom setu i tada osvojio treću od svojih pet titula u Melburnu, što je rekord Open ere.

Igrači su bili toliko iscrpleni da su ceremoniju dodele pehara morali da presede na stolicama.

Na listi nema polufinalnog meča sa Endijem Marijem iste godine koji je trajao 4 sata i 50 minuta, ali se na drugoj poziciji našao duel Đokovića i Stana Vavrinke u četvrtom kolu Australijan opena 2013. godine. Tada je Novak pobedio rezultatom 1:6 7:5 6:4 6:7 (5-7) 12:10 u duelu koji je završen u 1.41 posle ponoći po lokalnom vremenu.