EP: Srpkinje bez šanse protiv Španjolki!

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije pretrpela je u 3. kolu šampionata Evrope drugi poraz u B grupi.

Ostali sportovi 15.01.2016 | 17:30

Bolja je bila reprezentacija Španije koja je slavila lako i ubedljivo rezultatom 21:6 (6:0, 5:4, 4:1, 6:1).

Srbija sada u B grupi ima skor 1-2 i u preostale dve runde će se boriti za jedno od prva četiri mesta koje vodi u četvrtfinale.

Meč je praktično rešen već posle prvih osam minuta. Španija je odmah pokazala zbog čega je u Beograd stigla kao branilac titule, prvu deonicu dobila sa ubedljivih 6:0 i u nastavku je rutinski dodatno uvećala prednost ostvarivši i treću pobedu u grupi.

Na kraju je viđena nesvakidašnja scena. U poslednjoj sekundi meča Špankinje su imale tri igračice na golu, ali je Tijana Jakoviljević ipak uspela da psotigne gol sa pola terena.

Po dva gola za Srbiju postigle su Teodora Rudić i Jelena Vuković, a mrežu su zatresle i Jovana Milovanović i Tijana Jakovljević. Na drugoj strani, Judit Forca je postigla četiri, a Roser Tarago tri gola.

U narednom, četvrtom kolu reprezentacija Srbije se u nedelju od 15.45h sastaje sa selekcijom Italije.