PL: Gol Tadića, remi Sitija i Čelsija, spektakl Liverpul - Arsenal!

Ekipa Čelsija ispustila je pobedu protiv Vest Bromič Albiona 2:2 (1:1), dok je Mančester Siti remizirao sa Evertonom – 0:0. Ekipe Liverpula i Arsenala remizirale su u spektakularnom meču na zatvaranju 21. kola Premijer lige – 3:3 (1:2).

Fudbal 14.01.2016 | 13:40

'Plavci' su vodili sve do 86. minuta, kada je Džejms Meklin doneo bod gostima, dok 'Građani' nisu uspeli iz 22 pokušaja da savladaju Tima Hauarda.

U preostalim mečevima 21. kola Premijer lige, odigranim u sredu, Sautempton je kod kuće savladao Votford 2:0 (1:0), strelac drugog pogotka bio je naš Dušan Tadić.

Stouk Siti je na Britaniji porazio Norič Siti 3:1 (0:0), dok je Sanderlend slavio posle preokreta na gostovanju Svonsiju u Velsu – 4:2 (1:2).

Na otvaranju kola, Njukasl Junajted je predvođen Aleksandrom Mitrović stigao do boda protiv Mančester Junajteda, dok je na zatvaranju runde viđena spektakularna partija Liverpula i Arsenala, kao i trijumf Lester Sitija.

Čelsi nije blistao, ali je Gus Hidinik bio blizu nove pobede na klupi tima sa Stamford Bridža. Međutim, Džejms Meklin je u 86. minutu posle akcije na desnom boku i odbijene lopte sa ivice kaznenog savladao Tiba Kurtou za konačnih 2:2.

Prethodno je domaćin poveo u 20. minutu, kada je Cesar Aspilikueta sa druge stative pretvorio centaršut Branislava Ivanovića u pogotak, ali su gosti već u 33. minutu izjednačili posle kombinacije Krisa Gardnera i Darena Flečera.

Čelsi je bio bolji u većem delu drugog poluvremenu, da bi u 73. minutu Greg Mekoli skrenuo centaršut Vilijana u svoju mrežu, ali se ispostavilo da to nije dovoljno za tri boda. Nemanja Matić odigrao je poslednjih 15 minuta umesto Ceska Fabregasa.

S druge strane, Mančester Siti ni pored velikog broja pokušaja nije uspeo da zabeleži pobedu protiv Evertona, pa sada zaostaje tri boda za vodečima Arsenalom i Mančester Sitijem. Aleksandar Kolarov nije ulazio u igru kod domaćina, dok je najbolje prilike propustio Serhio Kun Aguero, tačnije Tim Hauard istakao se sjajnim odbranama.

Seriju nešto lošijih rezultata uspeo je da prekine Sautempton, pošto su 'Sveci' pogocima Šejna Longa i našeg Dušana Tadića porazili goste iz Votforda.

Prvi gol viđen je već posle 17 minuta igre, kada je Met Target centrirao oštro sa tridesetak metara, a Long divno glavom skrenuo loptu u dalji ugao. Na konačan rezultat čekalo se sve do 73. minuta.

Stiven Dejvis poslao je loptu do Tadića, a srpski reprezentativac uspeo pored dvojice defanzivaca 'Stršljenova' da sačuva loptu i pogodi mrežu za konačnih 2:0.

Sigurnu partiju pružio je i Stouk kao domaćin protiv Noriča, dok je Sanderlend fenomenalnom partijom u drugih 45 minuta stigao do veoma važnih bodova protiv Svonsija.

Ekipe Liverpula i Arsenala remizirale su u spektakularnom meču na zatvaranju 21. kola Premijer lige – 3:3 (1:2).

'Tobdžije' su dva puta gubile, ali su posle preokreta sve do 90. minuta vodile, da bi Džo Alen na startu nadoknade izazvao ekstazu na Enfildu.

U istom terminu Lester Siti gostovao je Totenhem Hotspuru , a seriju tima Klaudija Ranijerija od četiri susreta bez pobede prekinuo je Robert Hut pogotkom u 83. minutu.

Bez i trunke sumnje, meč dosadašnjeg toka sezone odigran je na čuvenom Enfildu, gde su 'Redsi' i 'Tobdžije' odigrali fenomenalan meč, prepun preokreta, prelepih pogodaka, a na kraju nije bilo pobednika.

Od samog starta duela po kišnom, a nešto kasnije i snežnom vremenu, gledali smo brz i otvoren fudbal na obe strane, da bi domaćin prvi stigao do prednosti. Dugo je trajala akcija Liverpula, Emre Džan je šutirao, Petr Čeh odbio loptu, a Roberto Firmino bio na pravom mestu i smestio loptu u dalji ugao.

Međutim, samo četiri minuta bio je aktuelan taj rezultat, pošto je već u 14. Džoel Kembel oštro centrirao, a Aron Ramzi pogodio bliži ugao gola Simona Minjolea.

Pet minuta kasnije Firmino je imao odgovor – i to kakav. Dobio je Brazilac loptu na 'kapici' i divnim udarcem iz kolena pogodio same gornje desne rašlje gola gostiju.

Nastavilo se u 'ludačkom ritmu, Arsenal je očekivano pokušao da stigne do novog izjendačenja, a to mu je pošlo za rukom u 25. minutu. Ovoga puta u ulozi asistenta našao se Ramzi, poslavši loptu iz kornera na bližu ivicu peterca, odakle Olivije Žiru nekako kači loptu, a ona kroz noge Minjolea završava u mreži.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, iako su obe ekipe imale još nekoliko solidnih prilika, a posle samo deset minuta nastavka tim Arsena Vengera stiže do totalnog preokreta. Ponovo je Kembel prošao, zatim pokušao da pošalje loptu u peterac, a ona nekako stigla do Žirua koji iz okreta pogađa dalju malu mrežu.
Ekipa Jirgena Klopa počela je od tog trenutka sa napadima u serijama, izvela je duplo više kornera od rivala, ali se činilo da će Londonci ipak otići kući sa sva tri boda. Ipak, u prvim trenucima nadoknade Kristijan Benteke šalje loptu na drugu stranu kaznenog, a Džo Alen iz voleja pogađa mrežu za delirijum na Enfildu.

Rezultat iz Liverpula najbolje je iskoristio Lester Siti. 'Lisice' su golovom Roberta Huta u 86. minutu savladale Totehnem Hotspur u Londonu, pa sada imaju isti broj bodova kao i vodeći Arsenal.