Britanska teniserka Naomi Brodi optužila je protivnicu Jelenu Ostapenko da je skupljača loptica namerno pogodila reketom.

Tenis 08.01.2016 | 21:45

U meču drugog kola WTA turnira u Oklendu umalo je došlo do sukoba dve igračice posle incidenta koji se dogodio sredinom taj brejka drugog seta.

Pri rezultatu 2:2 Britanka je pogodila forhend paralelu, a Letonka je u nameri da stigne lopticu bacila reket i pogodila skupljača loptica u leđa.

Brodi je izgubila živce i počela da viče da Jelenin potez nije bio slučajan, pritom traživši suspenziju protivnice.

“Bacila je reket na sakupljača loptica, nema šanse da je to bilo slučajno. Pogledajte snimak i videćete”, vikala je Naomi na rubu suza.

Međutim, sudije nisu suspendovale Ostapenko, pa je Brodi do trijumfa stigla tek u odlučujućem setu – 4:6, 7:6 (4), 7:5.

Ona se na kraju susreta unela u facu protivnici umesto rukovanja.

“Nisam prva krenula u svađu, Jelena je rekla da je moje ponašanje bilo grozno. Mislim da to nije bilo u redu s obzirom na to šta se sve događalo tokom meča”, objasnila je Brodi na ’Tviteru’ gde joj je podršku pružio i sunarodnik Endi Mari.

Britanka, koja je prethodno eliminisala našu Anu Ivanović, u četvrtak je završila takmičenje na Novom Zelandu porazom od Amerikanke Sloun Stivens u dva seta – 7:6 (8-6), 6:3.