LŠ: Klinci Partizana poraženi od "drim-tima"!

Gostovanje u Italiji nije prošlo dobro, Partizan poražen 15:3 od Pro Reka.

Ostali sportovi 11.11.2015 | 21:40

Ne bi pomogao ni Nikola Jakšić.

Mladi vaterpolista Partizana "preskočio" je gostovanje najboljem vaterpolo klubu sveta Pro Reku zbog kolokvijuma iz rimskog prava, a njegovi saigrači su ubedljivo poraženi 15:3 (5:2, 1:0, 3:1, 6:0), pa teško da bi bolji rezultat ostvarili čak i da je on krenuo sa njima u Italiju.

Ovo je drugi poraz Partizana u ovogodišnjem izdanju vaterpolo Lige šampiona, a nakon poraza od Solnoka u Beogradu (14:9), Partizan ipak nije uspeo da pruži čvršći otpor superstarovima kakve ima Pro Reko.

Držali su se do poluvremena na "četiri gola razlike", ali u nastavku ipak nisu imali snage za nalete Italijana, ali i Srba, Hrvata i Crnogoraca.

Na ovom meču, u odnosu na onaj sa Solnokom, nije dominirao jedan vaterpolista u timu Partizana, pa su tako Gavril Subotić, Đorđe Vučinić i Radomir Drašović postigli po jedan pogodak.

Pro Reko je po običaju bio raspucan. Sa svih pozicija.

Srpski vaterpolisti Dušan Mandić i Andrija Prlainović postiglu su po dva pogotka, dok je jedan put precizan bio i Duško Pijetlović, a Filip Filipović se nije upisao.