Disciplinske kazne Živaku i Bandiću

Vojni disciplinski sud izrekao je kazne generalima Ranku Živaku i Predragu Bandiću u postupku posle pada helikoptera, u kojem je stradalo šest osoba i jedna beba, saznaje Tanjug.

Srbija 24.10.2015 | 08:00
Disciplinske kazne Živaku i Bandiću

Prve presude izrečene su 16. oktobra, u prvostepenom postupku, sedam meseci posle tragedije.U obrazloženju presude se navodi da je Živak kriv “zbog propuštanja radnje na koju je lice u službi ovlašćeno radi sprečavanja nezakonitosti ili štete”. Isti prestup, kao i prekoračenje službenog ovlašćenja stavlja se na teret generalu Bandiću.

General-major Živak neće moći da napreduje u službi jednu, a general Bandić dve godine. Generali imaju pravo žalbe u roku od osam dana Višem vojnom disciplinskom sudu. Inače, Vojni sud ne razmatra krivicu, već povredu vojne discipline i, eventualno, propisa.

Izvor: Tanjug

Komentari / 0

Ostavite komentar