Džumhuru titula u Kazablanci!

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur osvojio je čelendžer u marokanskom gradu Kazablanci, koji će mu od ponedjeljka donijeti najbolji plasman na ATP listi u karijeri.

Tenis 18.10.2015 | 13:40

Mladi Sarajlija je u finalnom dvoboju u subotu uveče savladao Španca Danijela Munjoza - de la Navu poslije preokreta u tri seta - 6:3, 3:6, 2:6.

Prvi set je Španac glatko riješio u svoju korist, ali je Damir najprije uzvratio istom mjerom a potom osvojio i treći odlučujući set koji je zbog kiše bio na kratko prekinut, za pobjedu i trofej.

Osvajanjem turnira koji je igran na šljaci za nagradni fond od 43.000 evra, Džumhur će ostvariti rekordan plasman na ATP listi - od ponedjeljka će biti 77. reket planete.

Dosad je Damirov najbolji reking bio 81. mjesto na ATP listi, a ovo mu je bio šesti osvojeni pehar na čelendžer turnirima u karijeri.