Odbojkašice Srbije osvojile bronzu na EP

Najbolje odbojkašice Srbije pobedile Tursku rezultatom 3:0 i osvojile treće mesto na Evropskom šampionatu u Belgiji i Holandiji.

Srbija 04.10.2015 | 15:48

Ženska odbojkaška selekcija Srbije okitila se medaljom! Na Evropskom prvenstvu u Belgiji i Holandiji osvojeno je bronzano odličje.

Izabranice selektora Zorana Terzića u meču za treće mesto u Roterdamu ubedljivo su savladale reprezentaciju Turske rezultatom 3:0 po setovima 25:19, 25:17, 25:18 i popele se na najniži stepenik pobedničkog postolja.

Srbija je od početka duela bila agilnija, spremna, sa više rešenja i nekako više željna medalje od Turkinja.

Uspele su srpske devojke da se oporave, konsoliduju redove i dobro pripreme posle poraza u polufinalu od Rusije (1:3), koji je usledio nepunih 24 sata pre meča za bronzu i da odličnim pristupom dominantno stignu do odličja.

One su tako otišle korak dalje u odnosu na prethodni Evropski šampionat održan pre dve godine, kada su osvojile četvrto mesto. Odbojkašice Srbije trijumfovalno su zaokružile sjajnu godinu – trećom medaljom, budući da su pre EP nastupale na Evropskim igrama u Azerbejdžanu, gde su osvojile bronzu, kao i na Svetskom kupu u Japanu, gde su se okitile srebrom i obezbedile plasman na Olimpijskim igrama 2016. u Rio de Žaneiru.