Ana sigurna na startu Vuhana!

Ana Ivanović uspešno je startovala na turniru u Vuhanu, pošto je u dva seta savladala Aleksandru Dulgeru – 6:1, 6:3.

Tenis 28.09.2015 | 10:00

Srpkinji je bilo potrebno 75 minuta igre da porazi Rumunku, oduzevši rivalki servis šest puta na putu do pobede.

Nije dobro krenulo po najbolju srpsku teniserku, jer je Dulgeru otvorila duel brejkom, ali je Ivanovićeva ekspresno odgovorila, napravila tri vezana brejka i za samo 25 minuta stigla do vođstva u setovima.

Nastavila je Ana u istom ritmu i u nastavku, Rumunka je u prva dva gema izvukla, spasavši tri brejk prilike, ali joj nije bilo spasa u petom.

Ivanović je sa nova dva uzastopna brejka najavila lagani trijumf, Dulgeru je uspela da vrati jedan, da bi Ana, nedugo zatim, prvu set/meč loptu pretvorila u plasman u drugo kolo.

Ona će u šesneastini finala igrati sa Amerikankom Medison Brengl, koja je u prvoj rundi eliminisala Slovakinju Dominiku Cibulkovu.