ITA: Inter 5 od 5, poraz Rome, Juve bez pobjede u 90’!

Fudbaleri Intera zadržali su maksimalni učinak u Seriji A, Roma je izgubila, a Juventus ponovo remizirao, u mečevima petog kola.

Fudbal 24.09.2015 | 10:40

Inter je zabeležio novi minimalac protiv Verone, ali je i on bio dovoljan da igrači Roberta Mančinija zadrže lidersku poziciju bez poraza.

Trijumf ’Nerazurima’ doneo je Brazilac Felipe Melo koji je pre nekoliko nedelja stigao u Milano, u 56. minutu iskoristio je asistenciju Tellesa, još jednog novajlije.

Srpski internacionalac Adem Ljajić debitovao je u startnih 11, a u 56. minutu ga je zamenio Stevan Jovetić.

Juventus je pogotkom Simonea Zaze vodio protiv debitanta u Seriji A Frozinonea, ali nije uspeo da pobedi. Neto je primio gol u drugom minutu nadoknade od Bjankarda, što znači da aktuelni šampion u prvih pet kola ima samo jedan trijumf.

Ni Roma ne blista ove sezone – iako je na startu bila bolja od ’Stare dame’, posle dva remija ’Vučica’ je upisala i prvi poraz. Sampdorija je slavila na domaćem terenu, a gol odluke postigao je Manolas, zatresavši svoju mrežu.

Prethodno su pogodili Eder sa jedne i Salah sa druge strane.

Nenad Krstičić nije ulazio u igru, baš kao ni Darko Lazović koji je sa klupe posmatrao poraz Đenoe od Lacija. Dušan Basta, Sergej Milinković-Savić i Filip Đorđević našli su se u startnoj postavi, a upravo je srpski napadač načeo goste.

Konačan rezultat postavio je Anderson u drugom poluvremenu.

Fiorentina je sa 2:0 dobila Bolonju, Kjevo je minimalnim rezultatom savladao Torino, dok je Karpi odoleo Napoliju na svom terenu.